Connect with us

A klasa

A klasa Wrocław. Aktualny podział na grupy w sezonie 2019/20 [MAPA]

Published

on

A klasa Wrocław sezon 2019/20 podział grupy

DolZPN dokonał kosmetycznych zmian w podziale na grupy we wrocławskiej A klasie na sezon 2019/20. Powodem było wycofanie się rezerw Foto-Higieny Gać. Kto je zastąpił?

 

Reforma A klasy. W przyszłym sezonie mniej spadkowiczów

Już po ogłoszeniu podziału na grupy wrocławskiej A klasy okazało się, że z rozgrywek wycofała się Foto-Higiena II Błyskawica Gać, która miała grać w grupie IV. Wakujące miejsce zajmie WKS Brzeźno, czyli ?najlepszy? spadkowicz spośród czterech grup.

 

Ze względu na fakt, że drużyna ta znajduje się w gminie Trzebnica, siłą rzeczy nie mogła z automatu zastąpić Foto-Higieny II. Brzeźno trafiło więc do grupy II, w której zajęło miejsce Lotnika Twardogóra. Twardogórzanie zostali przeniesieni do grupy III w miejsce Polonii Wrocław. Ta z kolei zagra w grupie IV ? w miejsce zwolnione przez ekipę z Gaci

 

Zawodnik Piasta Żmigród trenował z Wisłą Kraków, ale trafił do Stali Mielec

Miejmy nadzieję, że to już ostateczny podział A klasy na nowy sezon. Aktualny podział znajdziecie poniżej na mapie oraz w zestawieniu grup. 

 

UPDATE 12.09.2019

Doszło do korekty w grupach I i II. Z I do II grupy przeniesiono Bór Oborniki Śląskie, a z grupy II do I trafił Spartan Marszowice. 

 

 

 

 

GRUPA I

 • Odra Lubiąż
 • LZS Osiek 
 • Zorza Pęgów
 • KP Brzeg Dolny
 • Spartan Marszowice (B)
 • LKS Ciechów (B)
 • Zjednoczeni Szczepanów
 • Sokół Smolec 
 • Ambrozja Bogdaszowice 
 • Pogoń Miękinia
 • Orzeł Sadowice 
 • Galakticos Solna 
 • Muchobór Wrocław (B)
 • Mechanik II Brzezina

GRUPA II

 • Bór Oborniki Śląskie
 • Błysk Kuźniczysko
 • Sparta Skarszyn (B)
 • Sokół II Wielka Lipa (B)
 • Plon Gądkowice
 • Kometa Krzelów (B)
 • WKS Brzeźno 
 • KS Łozina
 • Orla Korzeńsko 
 • Iskra Pasikurowice
 • Dolpasz Skokowa 
 • Burza Godzieszowa
 • Barycz Milicz
 • Victoria Orzeszków 

GRUPA III

 • Pogoń Syców 
 • Zenit Międzybórz 
 • Widawa Kiełczów
 • Piast Nadolice 
 • Sokół II Marcinkowice 
 • Błękitni Siedlce 
 • Wratislawia Wrocław 
 • MKS Siechnice 
 • Burza Bystrzyca 
 • Lotnik Twardogóra
 • Widawa Bierutów (S)
 • Dąb Dobroszyce (B)
 • Długołęka 2000 (B)
 • Czarni II Dolomit (B)

GRUPA IV

 • KS Brochów (B)
 • Polonia Jaszowice 
 • Polonia Bielany Wrocławskie
 • LKS Brożec
 • Korona Pęcz
 • Rapid Domaniów
 • Świteź Wiązów
 • Strzelinianka Strzelin (S)
 • Kolektyw Radwanice (S)
 • Nefryt Jordanów Śl. 
 • KP Ludów Śląski (B)
 • Bór Zaodrze Oława (B)
 • Polonia Jaksonów
 • Polonia Wrocław 

 

3 komentarze

3 Comments

 1. Avg

  11 lipca, 2019 at 10:33 pm

  Dobroszów ma taki sam bilans meczy i punktów co Brzeźno to dlaczego twierdzicie że Brzeźno zostaje w A klasie coś tu jest nie chalo.

  • Dociekliwy

   12 lipca, 2019 at 10:16 am

   Nawet mają o jedno zwycięstwo więcej … Pytanie tylko czy czasami bilans bramkowy nie jest brany pod uwagę ?

 2. Avg

  12 lipca, 2019 at 3:09 pm

  W regulaminie 2018/2019 dzpn jest mowa że drużyna z największą ilością punktów zostaje nic więcej więc co jest grane czym się sugerowali to wie chyba tylko ekipa z dzpn. A po drugie 3 drużyny spadły z okręgówki więc powinno być jeszcze jedno miejsce w A klasie po prostu piłkarski poker ciąg dalszy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

A klasa

Trener szuka klubu we Wrocławiu i okolicach

Published

on

Trener szuka klubu

Trener z licencję trenerską grassroots C (UEFA C) szuka klubu we Wrocławiu i okolicach.

 

Trzy drużyny szukają rywali. Dwie pilnie, jedna na kwiecień

Oto ogłoszenie trenera szukającego klubu:

Pracowałem jako trener drużyn młodzieżowych w klubie Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Trenowałem seniorów w klubie Zieloni Rakoszyce (A klasa). Byłem trenerem seniorów w klubie Rapid Domaniów (A klasa) oraz trenerem w B-klasowej Maslovii Masłów.

Grałem w piłkę w klubach: Piast Żerniki Wrocław, Muchobór Wrocław, Sokół Marcinkowice, Orzeł Pawłowice , Bystrzyca Kąty Wrocławskie, Ambrozja Bogdaszowice, Orzeł Sadowice, Bresna Brzeźno i Rapid Domaniów.

Byłem masażystą w kilku klubach i przyglądałem się pracy trenerów III i IV lidze. Współpracowałem z Waldemarem Tesiorowskim, Piotrem Dudą, Romanem Masztalerzem, Arturem Nahajło, Grzegorzem Podstawkiem i również za czasów gry w piłkę z innymi trenerami, od których wyciągnąłem najlepsze cechy i pomysły, które sam powielam w pracy trenera.

Numer kontaktowy: 601 953 853.

Continue Reading

A klasa

Zespół z wrocławskiej A klasy szuka bramkarza

Published

on

KS Żórawina, zespól z grupy IV wrocławskiej A klasy, poszukuje bramkarza.

 

Finał, półfinały i zaległe mecze. W niższych ligach startuje runda wiosenna

Poszukujemy bramkarza, który chciałby podjąć się treningów i rywalizacji w naszym klubie – informuje klub z Żórawiny. Zainteresowani zawodnicy mogą kontaktować się z trenerem Rafałem Sikorskim pod numerem telefonu 507 291 970 lub poprzez wiadomość prywatną na klubowym fanpage’u.

Przypomnijmy, że KS Żórawina występuje w grupie IV wrocławskiej A klasy. Po rundzie jesiennej zajmuje 7. miejsce.

Continue Reading

A klasa

Iskra zapłonie na nowo? Nowy trener i zmiany kadrowe

Published

on

Nowym trenerem A-klasowej Iskry Jaszkowa Dolna został Dawid Raczyński. W ekipie spadkowicza zachodzą również spore zmiany kadrowe.

 

Z III do IV ligi. Mody napastnik ponownie w Iskrze Księginice

Dawid Raczyński zmienił na stanowisku trenera Iskry Kamila Matusika, który przestał pełnić funkcję szkoleniowca pierwszej drużyny wraz z końcem roku. – Od 2020 roku Dawid Raczyński prowadzi drużyny młodzieżowe w naszym klubie. Nowemu trenerowi życzymy powodzenia w prowadzeniu pierwszego zespołu Iskry – poinformował klub na swoim profilu na Facebooku.

W przerwie zimowej spore zmiany zachodzą również w kadrze. Jak dotąd, do zespołu doszło sześciu nowych graczy, zarówno bardzo młodych, jak i doświadczonych.

 

Jakub Gargała ma 16 lat i został wypożyczony z Polonii Bystrzyca Kłodzka. Z kolei 17-letni Jakub Piróg przeszedł z Nysy Kłodzko. Podobnie jak kolejni dwaj gracze – Mateusz Per, dwudziestoletni ofensywny zawodnik, oraz 17-letni Tomasz Wieczniak, którzy ostatnio reprezentowali barwy Nysy Kłodzko, a do Iskry przenieśli się jako wolni zawodnicy po 12-miesięcznej karencji.

Natomiast doświadczeni Mateusz Juszczyk i Bartłomiej Kowalczyk przenieśli się do Jaszkowej z LKS-u Bierkowice.

Po rundzie jesiennej Iska zajmuje 3. miejsce w tabeli grupy III wałbrzyskiej A klasy.

Continue Reading

A klasa

Beniaminek A klasy wzmacnia się przed wiosną

Published

on

Cztery transfery potwierdził do tej pory Bór Oborniki Śląskie, beniaminek wrocławskiej A klasy. To jednak nie koniec wzmocnień przed rundą wiosenną.

 

Z Mediolanu do Wrocławia. Tommaso Guercio zawodnikiem Śląska

Bór Oborniki Śląskie występuje w grupie II wrocławskiej A klasy. Po rundzie jesiennej zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli. – W naszej drużynie seniorskiej na wiosnę będziemy mogli zobaczyć kilka nowych twarzy. Docelowo sztab trenerski wraz z zarządem klubu planują aż 9 transferów przychodzących w zimowym okienku transferowym – informuje Bór.

Na razie poznaliśmy nazwiska czterech nowych graczy. Filip Dymitruk ma 21 lat, jego nominalna pozycja to napastnik. Ostatnim klubem, w którym występował, był MKP Wołów, ma za sobą występy również Akademii Zagłębia Lubin.

 

Marcin Kotelnicki ma 20 lat, jest środkowym pomocnikiem. Do Boru trafił na zasadzie transferu czasowego z Hutnika Pieńsk z jeleniogórskiej okręgówki. – Jestem pewny, że swoją charakterną grą da wiele pozytywnych impulsów całemu zespołowi. Dodatkowo Marcin będzie silną postacią w fazie budowania gry, gdzie nie boi się wziąć ciężaru gry na swoje barki pod presją przeciwnika – podsumował trener Piotr Stadnik.

Bramkarz Mariusz Wójcik ma 32 lata. Jest wychowankiem Konfeksu Legnica, z którym jako podstawowy zawodnik awansował na poziom IV ligi. Ma za sobą również występy w III lidze holenderskiej, gdzie został wybrany najlepszym zawodnikiem ligi. Występował również w Orkanie Szczedrzykowice oraz Górniku Złotoryja.

 

31-letni Jacek Mikuśkiewicz jest nominalnym obrońcą, który został wypożyczony UKS-u Borzęcin. W przeszłości grał m.in w Gwardii Warszawa, GLKS Nadarzyn oraz innych drużynach z województwa mazowieckiego. – Nie ukrywam, że jednym z priorytetów przed rundą wiosenną było wzmocnienie naszego bloku defensywnego. Ilość bramek, którą straciliśmy na jesień jest zbyt duża i doświadczenie w tej formacji jest nam potrzebne. Jacek to osoba, która idealnie pasuje do naszego zespołu nie tylko pod kątem sportowym, ale też mentalnym – wytłumaczył Piotr Stadnik.

 

Fot. Bór Oborniki Śląskie

 

Continue Reading

A klasa

Włamanie do domku klubowego. Zespół z A klasy okradziony!

Published

on

Rodło Granowice

Rodło Granowice, zespół z legnickiej A klasy, został okradziony podczas włamania do domku klubowego. Dodatkowo zniszczono niedawno zamontowane drzwi i okno.

 

Doświadczony napastnik w Sułowie. “Najbardziej utytułowany zawodnik w historii”

Rodło Granowice występuje w grupie III legnickiej A klasy. Od jakiegoś czasu klub remontuje swoją siedzibę. Niestety, w środę (31 stycznia) w nocy doszło do włamania do domku klubowego.

Dzisiejszej nocy miało miejsce włamanie do naszego budynku klubowego, który jest w trakcie remontu. Złodzieje uszkodzili całkowicie dwie pary drzwi wejściowych i okno (zamontowanych zaledwie 2 tygodnie temu). Skradziono sprzęt i materiały budowlane. Sprawa została zgłoszona na policję – informuje klub na swoim profilu na Facebooku.

 

Klubowi działacze proszą o wszelkie informacje, które pozwolą namierzyć złodzieja lub złodziei. – Kiedy po wielu latach starań udało się spełnić nasze marzenie i rozpoczął się gruntowny remont – w jednej chwili ludzka podłość i głupota zniszczyła naszą radość. Każdego, kto coś widział lub posiada jakiekolwiek informacje prosimy o kontakt pod numerem 794 669 285 lub z policją – dodają przedstawiciele Rodła.

 

Fot. Rodło Granowice

 

Continue Reading

A klasa

LZS zamyka ligową tabele, ale się nie poddaje. Nowy trener w A klasie

Published

on

Nowym trenerem LZS-u Lipa, zespołu z grupy III legnickiej A klasy, został Grzegorz Siemaszko.

 

Nowy trener powalczy ze Ślężą o utrzymanie

LZS Lipa po rundzie jesiennej zamyka tabelę grupy III legnickiej A klasy. Nowym trenerem zespołu został Grzegorz Siemaszko. Z nowym szkoleniowcem ekipa z Lipy będzie jeszcze chciała włączyć się do walki o utrzymanie.

Grzegorz Siemaszko w naszym zespole pierwsze kroki stawiał ponad 20 lat temu! Od lat wierny naszym barwom, nieustępliwy, charakterny, wielu mówi, że odpuszcza dopiero w drodze na SOR – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

 

Wcześniej Siemaszko zajmował się szkoleniem dzieci i młodzieży. – Żarty się skończyły. Teraz swoje cechy wolicjonalne będzie starał się zaszczepić u młodszych kolegów z szatni. Zadanie niełatwe, ale kto jak nie on jemu podoła!? – informuje LZS.

 

Continue Reading

To się czyta