on

Szymon Tragarz Ślęza Wrocław testy

Szymon Tragarz, który ostatni sezon spędził w Górniku Wałbrzych, jest testowany przez III-ligową Ślęzę Wrocław.

III liga. Duże wzmocnienie rywala dolnośląskich drużyn

Szymon Tragarz ma 20 lat, może grać zarówno na skrzydle jak i w ataku. Ostatni sezon spędził w IV-ligowym Górniku Wałbrzych, gdzie był wyróżniającą się postacią. Strzelił w sezonie 14 goli. Do Wałbrzycha był wypożyczony z Polonii-Stali Świdnica.

Wiele wskazuje jednak na to, że w nowym sezonie nie zobaczymy go jednak w biało-zielonych barwach. Obecnie zawodnik przebywa na testach w III-ligowej Ślęzie Wrocław. Trener Grzegorz Kowalski mógł mu się przyjrzeć także podczas finałów UEFA Region?s Cup w Bawarii.

III liga

III liga. Derby w cieniu kontrowersji. Wygrana rezerw Śląska, porażka Karkonoszy

Published

on

19. kolejka III ligi. Derby dla Górnika – było ciekawie i kontrowersyjnie. Śląsk II wygrał w Gubinie, porażka Karkonoszy z rezerwami Rakowa.

IV liga. Wiosna rozpoczęta hat-trickami. Hit dla rezerw Miedzi

Bardzo ciekawe spotkanie zobaczyli kibice, którzy wybrali się na mecz Ślęzy Wrocław z Górnikiem Polkowice. Nie brakowało emocji, ale również kontrowersji. Ślęza na swojej stronie internetowej nie gryzie się w język: – W tym spotkaniu, w którym tak samo jak przed tygodniem, zagrało aż 9. juniorów, żółto-czerwoni zasłużyli przynajmniej na punkt, z którego zostali jednak okradzeni przez arbitra.

Strzelanie rozpoczęło się w 20. min., kiedy sprytnym strzałem popisał się Roman Heresh. Wrocławianie jeszcze przed przerwą mieli dwie dobre okazje by podwyższyć prowadzenie, ale w ostatniej minucie I połowy gola… stracili, kiedy Maciej Bancewicz wykorzystał błąd rywala i trafi na 1:1. W 57. min. gospodarze ponownie objęli prowadzenie po trafieniu Oskara Hampela, ale cieszyli się z niego tylko cztery minuty, po których wyrównał Kacper Adamczyk.

Kolejne minuty były tyleż emocjonujące, co kontrowersyjne. – W 70. min. bliski strzelenia swojego gola był Heresh, lecz po jego strzale piłka trafiła w rękę stojącego tuż przed bramką polkowickiego obrońcy. Gwizdka sędziego nie usłyszeliśmy. Usłyszeliśmy go za to w 76 min. i wywołał on ogromną konsternację, zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy i sztabu szkoleniowego Ślęzy, bowiem arbiter wskazał na rzut karny dla Górnika. Oglądając później tę sytuację na nagraniu, jesteśmy pewni, że nie miał on podstaw do podyktowania jedenastki, a zareagował na krzyk (tych krzyków ze strony polkowiczan było bardzo wiele podczas całego meczu) i teatralny upadek doświadczonego zawodnika drużyny gości – czytamy na stronie Ślęzy (sytuację można zobaczyć w klipie poniżej). Karnego wykorzystał Bancewicz i choć Ślęza do końca walczyła o wyrównanie, to punkty pojechały do Polkowic.

Wiele działo w Jeleniej Górze, gdzie gościły rezerwy Rakowa Częstochowa. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Michała Pojaska, a przy wyniku 1:0 w poprzeczkę trafił nowy napastnik Karkonoszy Czech Filip Firbacher. Chwilę później było już 1:1, kiedy wyrównał Piotr Nocoń. Jeleniogórzanie mogli ponownie wyjść na prowadzenie jeszcze w I połowie, ale Firbacher nie wykorzystał rzutu karnego. Mimo że do końca meczu obie drużyny miały jeszcze sporo sytuacji, padł tylko jeden gol – w 85. min. Tobiasz Mras zapewnił przyjezdnym 3 punkty.

Wicelider Śląsk II Wrocław grał na wyjeździe w Gubinie z Cariną. Rezerwy WKS-u wygrały 2:1 po golach Aleksandra Wołczka i Szymona Michalskiego.

III liga

Transferowa bomba w III lidze! Jeszcze niedawno strzelił gola polskiej reprezentacji

Published

on

Filip Firbacher

Filip Firbacher, do niedawna reprezentant czeskiej młodzieżówki, został zawodnikiem Karkonoszy Jelenia Góra.

Jeden z faworytów IV ligi wypisuje się z walki o awans

Filip Firbacher niedawno skończył 22 lata. W reprezentacjach młodzieżowych Czech zaliczył kilkadziesiąt występów. Co ciekawe, niespełna dwa lata temu, rozegrał mecz przeciwko reprezentacji Polski U20. Nasi południowi sąsiedzi wygrali 2:0, a nowy gracz Karkonoszy zdobył jedną z bramek.

Środkowy napastnik trafił do Jeleniej Góry z FK Hradec Kralove, skąd wcześniej był wypożyczany do klubów czeskiej II ligi: FC Vlasim, MFK Chrudim i FK Varnsdorf. Na zapleczu czeskiej ekstraklasy rozegrał ponad 100 meczów, w których strzelił 26 meczów.

Teraz, do końca sezonu 2023/2024, będzie reprezentował barwy Karkonoszy. Przypomnijmy, że beniaminek III ligi musiał wzmocnić linią ataku, bowiem najlepszy strzelec – Mateusz Baszak – po kontuzji będzie dopiero wracał do zdrowia.

III liga

III-ligowe Karkonosze wzmacniają środek obrony

Published

on

Błażej Klimek

Błażej Klimek został nowym zawodnikiem Karkonoszy Jelenia Góra, beniaminka III ligi.

Kibol rzucił butelką, „małpka” przeleciała obok głowy

24-letni obrońca już podczas przygotowań spędził sporo czasu z biało-niebieskimi, rozegrał kilka sparingów i ostatecznie porozumiał się w kwestii umowy do końca sezonu 2023/2024 – poinformował klub z Jeleniej Góry.

Klimek jest wychowankiem Rekordu Bielsko-Biała, później wiele lat reprezentował grupy młodzieżowe czeskiego MFK Karvina. Po powrocie do Polski kolejno grał w Escoli Varsovia, Hutniku Szczecin, Górniku Piaski, Skrze Częstochowa, Elanie Toruń, Błękitnych Stargard i Olimpii Grudziądz. Jego ostatnim klubem był Sokół Ostróda. Nowy zawodnik Karkonoszy ma w sumie na koncie 11 meczów w II lidze.

III liga

Odmłodzona Ślęza załatwiła sprawę w niespełna 20 minut

Published

on

Ślęza Wrocław

Ślęza Wrocław rozpoczęła rundę wiosenną od zaległego meczu w Tarnowskich Górach. Wystarczyło 18 minut, by odwrócić losy spotkania z Gwarkiem i odnieść przekonujące zwycięstwo.

Zdecydowały rzuty karne. Okręgowy Puchar Polski dla Górnika

Pierwotnie mecz Gwarek – Ślęza miał się odbyć 25 listopada, ale został przełożony ma ostatni weekend lutego, tydzień przed oficjalnym startem rundy wiosennej w III lidze. Wrocławianie jechali na ciężki teren do Tarnowskich Gór w mocno odmłodzonym składzie, a ich postawa była pewną zagadką. Zwłaszcza że trener Grzegorz Kowalski nie miał do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy.

Już w 5. min. gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Alana Lubaskiego. Wydawało się, że obawy, co do postawy żółto-czerwonych, mogą się potwierdzić. Pod koniec I połowy wrocławianie zaczęli się jednak budzić, ale chyba nikt nie spodziewał się tego, co wydarzy się po zmianie stron.

W II połowie gracze Ślęzy całkowicie zdominowali spotkanie. Gwarek długo skutecznie się bronił, w końcu wrocławianie doprowadzili do wyrównania. W 63. min. do siatki trafił Robert Pisarczuk, a po kolejnych 2 minutach Ślęza prowadziła 2:1, po uderzeniu Oliwera Jakucia.

Żółto-czerwoni poszli za ciosem i w 70. min. świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Przemysław Marcjan. Goście grali od tego momentu również w przewadze liczebnej, co przełożyło się na kolejne sytuacje podbramkowe. Udało się wykorzystać tylko jedną, kiedy Pisarczuk – w 82. min. – wykorzystał rzut karny.

Wrocławianie pewnie wygrali i awansowali na 5. miejsce w tabeli III ligi. – W tym meczu w zespole Ślęzy zagrało wielu juniorów, a dla Wiktora Ulatowskiego i Danyilo Kudelskyiego były to debiuty w seniorskim zespole Ślęzy, a niewiele brakowało, by ten drugi też wpisał się na listę strzelców – czytamy na stronie klubu.

III liga

Rewelacja III ligi na wiosnę bez swojego najlepszego strzelca

Published

on

III liga startuje już za tydzień, ale w rundzie wiosennej Karkonosze Jelenia Góra będą musiały sobie radzić bez swojego najlepszego strzelca Mateusza Baszaka.

UEFA Region’s Cup. Sztab dolnośląskiej kadry sprawdzi 38 zawodników

Runda wiosenna bez Mateusza Baszaka. Musimy oswoić się z tą myślą i trzymać kciuki za naszego napastnika, który miesiąc temu przeszedł operację rekonstrukcji więzadeł, którą w poznańskiej Klinice Endomedical przeprowadził lekarz polskiej kadry narodowej dr. Jacek Jaroszewski – poinformował klub z Jeleniej Góry na swoim profilu na Facebooku.

Zabieg się udał, „Baszi” już odstawił kule i powoli zaczyna się rehabilitować, pracując „solo” oraz z klubowym fizjoterapeutą Mateuszem Wilińskim. Cierpliwie czekamy na efekty i odliczamy dni do powrotu najskuteczniejszego strzelca KSK na boisko! – informują Karkonosze.

Przypomnijmy, że Karkonosze są beniaminkiem III ligi, a przy okazji rewelacją po rundzie jesiennej, którą jeleniogórzanie zakończyli na 4. miejscu w tabeli. Mateusz Baszak jest najlepszym strzelcem zespołu, ma na koncie 9 goli.

III liga

Młody napastnik został nowym zawodnikiem Karkonoszy

Published

on

20-letni napastnik Kacper Dudek został nowym graczem Karkonoszy Jelenia Góra, beniaminka i rewelacji III ligi.

Czołowa drużyna okręgówki bez trenera. Kto następcą?

Mamy drugi transfer tej zimy. Nasz klub zakontraktował 20-letniego napastnika Kacpra Dudka. Zawodnik od wielu dni przebywał w Jeleniej Górze na testach, zagrał w dwóch sparingach, zdobył w nich dwa gole i sprawił dobre wrażenie, czego efektem półtoraroczna umowa z Karkonoszami – poinformował klub z Jeleniej Góry w mediach społecznościowych.

Kacper Dudek ma 20 lat, jest wychowankiem Bałtyku Koszalin, gdzie był najlepszym strzelcem zespołu w Centralnej Lidze Juniorów U17. Później trafił do Pogoni Szczecin, gdzie grał w rezerwach. Rundę jesienną obecnego sezonu piłkarz spędził w III-ligowej Legionovii Legionowo. W 13 meczach zdobył dwie bramki.