IV liga wschód. Zamiana Sokołów na fotelu lidera. Derby dla Lechii

Zmiana na fotelu lidera. Co prawda wciąż jest na nim Sokół, ale już nie z Marcinkowic, ale z Wielkie Lipy. Derby w Bielawie dla Lechii.

Decydowały dramatyczne końcówki. Śląsk II remisuje, Foto-Higiena przegrywa

Podopieczni Marcina Krzykowskiego stracili pierwsze punkty w sezonie przegrywając w Goszczu z Wiwą 1:3. Dla gospodarzy były to z kolei pierwsze punkty w sezonie. Sokół prowadził 1:0 już od 6 min. po bramce Mikołaja Połomki. Wiwa wyrównała w 45 min. po trafieniu z rzutu karnego w wykonaniu Filipa Szczypkowskiego. Po zmianie stron dominował beniaminek, który strzelił dwie bramki autorstwa Mateusza Moskwy i Piotra Kotwy.

Tymczasem Sokół z Wielkiej Lipy wygrał w Bardzie z Unią 3:0. Bramki dla lidera strzelili Adrian Łakomski, Paweł Janus i Igor Wargin. Bohaterem spotkania była bramkarz Łukasz Iwaszków, który obronił dwa rzuty karne! Podopieczni Marcina Foltyna mają na koncie 10 punktów i są jedyną niepokonaną drużyną w lidze.

Bramkarz Sokoła obronił w Bardzie dwa rzuty karne [VIDEO]

Za plecami lidera są aż cztery drużyny z dziewięcioma oczkami. Oprócz ekipy z Marcinkowic również Piast Nowa Ruda, Piast Żerniki i Polonia-Stal Świdnica. Noworudzianie wskoczyli na podium dzięki wygranej 2:0 w Prusicach z Orłem. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich minutach. Pierwszą bramkę zdobył Mateusz Poświstajło w 88 minucie, natomiast 5 minut później Bartosz Chabrowski dołożył ostateczne trafienie.

Piast Żerniki wygrał natomiast u siebie po emocjonującym meczu z GKS-em Mirków 3:2. Bramki dla gospodarzy strzelali Jhon Lee, Antonio i Mikołaj Kotfas.

Mimo sporej przewagi w Ząbkowicach Śląski, Polonia-Stal wygrała z Orłem bardzo skromnie – 1:0. Gola na wagę trzech punktów – swoją pierwszą w świdnickich barwach – strzelił Damian Chajewski.

Również jeden gol decydował o wyniku derbów między Bielawianką i Lechią Dzierżoniów. Mecz obejrzało 750 kibiców, którzy odwiedzili stadion w Bielawie. Fani gospodarzy nie mieli jednak szczęśliwych min po końcowym gwizdku sędziego. Spadkowicz z III ligi wygrał 1:0 po pięknej bramce z ponad 30 metrów w wykonaniu Patryka Chrapka.

Pięknego gola strzelił również Lucjan Zieliński z Oławy. W rozegranym bez udziału publiczności meczu beniaminków Moto-Jlecz pokonał 1:0 Pogoń Pieszyce.

W niedzielę LKS Bystrzyca Górna poonał Polonię Trzebnica 3:2.