IV liga wschód. Wysoki lot Sokołów, pikowanie Orła. Pierwsza wygrana Pogoni

Na czele bez zmian – drużyny z czołówki wygrały swoje mecze. Orzeł Prusice znów przegrywa. Polonia wciąż bez wygranej, pierwsze punkty Pogoni.

 

III liga. Śląsk II i Foto-Higiena odskakują. Pierwsza wygrana rezerw Miedzi

Dwa czwartoligowe Sokoły nie zwalniają tempa. Ten z Wielkiej Lipy wciąż jest niepokonany, choć w meczu z Bielawianką przegrywał już od 4 min. po trafieniu Adama Bońkowskiego. Wyrównał Artur Kierat, a gospodarze ostatecznie wygrali po trafieniu samobójczym.

 

W Marcinkowicach, podobnie jak w Wielkiej Lipie, to goście – w tym przypadku z Bardo – objęli prowadzenie. Odpowiedź gospodarzy byłe jednak konkretna – pięć goli i pewna wygrana. Łupem Bramkowym podzielili się Mikołaj Połomka, Jakub Dębiczak, Piotrek Ficoń, Krzysiek Bialik (karny) i Kamil Aramowicz.

 

Rezerwy Śląska znów potwierdziły, że 2:0 to niebezpieczny wynik

Trzecie miejsce na podium zajmuje Piast Nowa Ruda, którego postawa w nowym sezonie to jak na razie największa niespodzianka. Noworudzianie co prawda przegrywali z GKS-em Mirków po golu Jarosława Gołdy, ale później nie pozostawili rywalom złudzeń, kto tego dnia był lepszy. Bartłomiej Chabrowski ustrzelił hat-tricka, a po jednym golu dołożyli Mateusz Poświstajło, Ernest Polak i Adrian Jeziorski.

 

O ile Piast zaskakuje na plus, to postawa Polonii-Stal jest taka, jakiej można było się spodziewać. Świdniczanie podejmowali Wiwę Goszcz i odprawili beniaminka z bagażem czterech goli. Dal biało-zielonych strzelali Wojciech Szuba (karny), Baumgarten, Damian Chajewski i Robert Myrta.

 

Jedyny remis w kolejce padł na Żernikach, gdzie Piast podejmował Moto-Jelcza. Gospodarze prowadzili po bramce Antonio, oławianie wyrównali w samej końcówce po golu, który padł z rzutu rożnego.

 

Wydaje się, że na właściwie tory wraca Lechia Dzierżoniów, która po mocno przeciętnym początku łapie wiatr w żagle. Trójkolorowi pokonali Orła Prusice 4:2, choć wygrana łatwo nie przyszła. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:0 po bramkach Eltona i Mateusza Miazgi. Orzeł doprowadził do wyrównania w 66 min., ale końcówka należała do dzierżoniowian. Najpierw Jakub Knyrek, a potem Dawid Ziółkowski i skoczyło się 4:2.

 

Sporo czasu na pierwsze bramki i punkty w IV lidze musieli czekać zawodnicy i kibice Pogoni Pieszyce. W końcu się udało. W meczu beniaminków Pogoń pokonała LKS Bystrzyca Górna 3:1.

 

Wysokiej formy nie może odnaleźć Polonia Trzebnica, który uległa u siebie Orłowi Ząbkowice Śląskie 1:2. Goście prowadzili po bramce Łukasza Maciejewskiego i golu samobójczym. Gospodarze zdołali strzelić jedynie bramkę honorową autorstwa Damiana Błońskiego.

 

5. kolejka

  • Sokół Wielka Lipa – Bielawianka Bielawa 2:1
  • Sokół Marcinkowice – Unia Bardo 5:1
  • Polonia-Stal Świdnica – Wiwa Goszcz 4:0
  • Polonia Trzebnica – Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:2
  • Pogoń Pieszyce – LKS Bystrzyca Górna 3:1
  • Piast Żerniki – Moto Jelcz Oława 1:1
  • Piast Nowa Ruda – GKS Mirków 6:1
  • Lechia Dzierżoniów – Orzeł Prusice 4:2

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *