Sensacja w Strzegomiu. AKS przegrał z Górnikiem Złotoryja

Lider i jedyna niepokonana (jak dotąd) drużyna w lidze ? AKS Strzegom przegrał z Górnikiem Złotoryja 0:3.

 

III liga. Przełamanie rezerw Zagłębia. Dramatyczne końcówki trzech naszych drużyn

Siedem wygranych i jeden remis, fotel lidera ? AKS był zdecydowanym faworytem meczu z Górnikiem Złotoryja. Zwłaszcza że goście na wyjeździe jeszcze w tym sezonie nie wygrali.

 

Tymczasem boiskowa rzeczywistość okazała się zgoła odmienna od przewidywań. Goście nie tylko nie zlękli się faworyzowanego rywala, ale wręcz przejęli inicjatywę. Efekt? Prowadzenie do przerwy 2:0 po bramkach Damiana Ciunowicz i Mateusza Dudzica.

 

Piłka przeleciała przez dziurę w siatce. Brawo dla gości za fair play

Gospodarze po zmianie stron próbowali jeszcze rzucić się do odrabiania strat. Zamiast jednak gola kontaktowego już w 52 min. stracili trzecią bramkę po trafieniu Jakuba Olewnika. Później, mimo okazji, nie zdołali już nawet strzelić gola kontaktowego.

 

AKS przegrał 0:3 i choć na razie zachował fotel lidera, w niedziele może go stracić po meczach Apisu Jędrzychowice i Chrobrego II Głogów. Górnik tymczasem odskoczył od strefy spadkowej.

 

Dla strzegomian jest to z pewnością ciężki tydzień. W środę przegrali 3:4 w Świdnicy z Polonią-Stalą w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski w strefie wałbrzyskiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.