Connect with us

Wałbrzych

Sparingi zima 2024. Sześć sparingów czołowej drużyny okręgówki

Published

on

sparingi

AKS Strzegom, czołowa drużyna wałbrzyskiej okręgówki, rozegra w przerwie zimowej sześć meczów kontrolnych.

 

Sparingi zima 2024 na Dolnym Śląsku 

AKS Strzegom, czołowa drużyna wałbrzyskiej okręgówki, w przerwie zimowej rozegra sześć meczów kontrolnych. Pierwszy już 27 stycznia.

 

Harmonogram sparingów AKS-u:

  • 27.01. Victoria Jelenia Góra (okręgówka)
  • 03.02. KS Łomnica (IV liga)
  • 10.02. Górnik Złotoryja (IV liga)
  • 17.02. Błysk Kuźniczysko (Okręgówka)
  • 24.02. Błyskawica Gać (Okręgówka)
  • 02.03. Orzeł Marszowice (Okręgówka)

 

IV liga

Rewolucja w Świdnicy. Kilkunastu nowych zawodników w kadrze “jedynki”

Published

on

Spore zmiany w kadrze IV-ligowej Polonii-Stali Świdnica. Kilku zawodników pożegnało się z drużyną, pojawiło się kilkunastu nowych. Choć nie wszyscy są efektem transferów.

 

Hit na koniec okienka. Pięć transferów IV-ligowej Iskry

O dwóch pierwszych ruchach kadrowych informowaliśmy TUTAJ, był to jednak dopiero początek wielu zmian w Świdnicy. Nie wszystkie jednak są efektem transferów, bowiem wielu młodych graczy zostało włączonych do kadry I zespołu prowadzonego przez Grzegorza Borowego z ekipy juniorów Patryka Paszkowskiego.

Wiktor Chamerski do Świdnicy trafił za zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z Zamku Kamieniec Ząbkowicki. – To 26-letni pomocnik, który potrafi wpisać się na listę strzelców, o czym przekonał choćby w poprzednim sezonie, kierując futbolówkę do świdnickiej sieci – informuje Polonia-Stal.

Do końca czerwca br. wypożyczony został również Szymon Lisiecki. 20-letni pomocnik jest zawodnikiem Śląska Wrocław.

 

Z Bielawianki Bielawa na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się 22-letni ofensywny pomocnik lub napastnik Mateusz Mojka. – Zawodnik wiele lat w piłce młodzieżowej spędził w akademii Śląska Wrocław, później strzelał dla IV-ligowego wówczas Piast Żerniki Wrocław, następnie wspomnianej Bielawianki – informuje Polonia-Stal.

21-letni obrońca Dominik Misztal do Świdnicy trafił się na zasadzie transferu definitywnego z RKS-u Radomsko, wicelidera IV ligi łódzkiej. Wcześniej był zawodnikiem FC Wrocław Academy.

W ekipie ze Świdnicy zobaczymy wiosną również dwóch zawodników z Gruzji. Pierwszym jest Nika Bidzinashvili, a drugim 19-letni skrzydłowy Sandro Oboladze. Jego ostatnim klubem był zespół z gruzińskiej ekstraklasy – Football Club Gagra.

 

Na zasadzie transferu definitywnego z Chrobry Głogów do Świdnicy trafił, a właściwie wrócił, Patryk Paliński. 18-letni obrońca przez wiele sezonów bronił młodzieżowych drużyn Polonii-Stali. – Później był czas na występy w Chrobrym, a teraz wraca do Świdnicy, gdzie pomoże nam zarówno w zespole seniorskim, jak i w drużynie juniorów starszych trenera Patryka Paszkowskiego – informuje klubowa strona świdniczan.

Kolejnym młodym zawodnikiem, który będzie do dyspozycji trenera Grzegorza Borowego w IV lidze jest 17-letni Artur Dawid. Do Świdnicy przeniósł się już latem na roczne wypożyczenie z klubu Venus Nowice i po dobrych występach w zespole juniorów starszych, może zadebiutować w pierwszej drużynie.

 

18-letni środkowy pomocnik Eryk Korab, dzięki dobrej grze jesienią w drużynie juniorów starszych, wykorzystał swoją szansę zimą podczas treningów z pierwszą drużyną i znalazł się w kadrze seniorów.

17-letni pomocnik Łukasz Malawski już latem na zasadzie transferu definitywnego trafił do Świdnicy z Dzierżoniowa, ale kontuzje przeszkodziły mu w grze. Teraz jest już wszystko w porządku ze zdrowiem i formą, więc perspektywiczny zawodnik będzie do dyspozycji również trenera pierwszego zespołu.

 

Z kolei 18-letni bramkarz Piotr Widła jesienią już zagrał w kilku meczach w IV lidze, ale stało się to w dużej mierze z powodu splotu różnych nieoczekiwanych okoliczności – dwie czerwone kartki dla obu bramkarzy w jednym spotkaniu czy kontuzje. Spisał się w nich jednak bardzo dobrze, a teraz oficjalnie został włączony do kadry pierwszego zespołu.

 

Fot. Polonia-Stal Świdnica

 

Continue Reading

IV liga

Dwóch gruzińskich pomocników w IV-ligowej Lechii

Published

on

Lechia Dzierżoniów

Dwóch pomocników z Gruzji – Gigi Baidarashvili i Revaz Khinchiashvili – pierwszymi transferami IV-ligowej Lechii Dzierżoniów.

 

Transferowa bomba w III lidze! Jeszcze niedawno strzelił gola polskiej reprezentacji

Pierwszym nowym graczem, który dołączył do IV-ligowej Lechii Dzierzoniów jest Gruzin Revaz Khinchiashvili. 23-letni zawodnik występuje na pozycji defensywnego pomocnika. – Nasz nowy nabytek wcześniej reprezentował grający na zapleczu gruzińskiej ekstraklasy, FC Locomotive Tbilisi. Występował również w drugiej drużynie Dinamo Tbilisi. Revaz bardzo dobrze prezentował się podczas okresu przygotowawczego co poskutkowało dołączeniem do naszej drużyny – informuje Lechia w mediach społecznościowych.

 

Później dołączył do niego jego rodak Gigi Baidarashvili. 23-latek występuje na pozycji bocznego pomocnika lub wahadłowego. Gruzin wcześniej reprezentował między innymi takie kluby jak FC Wit Georgia, Tskhumi Sokhumi i FC Algeti, a także polski, IV-ligowy Żbik Nasielsk.

Gigi bardzo dobrze prezentował się w trakcie okresu przygotowawczego i wraz ze swoim gruzińskim przyjacielem „Rezim” będzie bronił żołto-czerwono-niebeskich barw! – dodaje kub z Dzierżoniowa.

Continue Reading

IV liga

Bramkarz, pomocnik i napastnik. Trzy pierwsze transfery IV-ligowego Piasta

Published

on

W przerwie zimowej doszło do sporej rewolucji w kadrze Piast Nowa Ruda. Zespół opuściło wielu podstawowych zawodników, ale znamy także trzech pierwszy graczy, którzy do czwartoligowca dołączyli.

 

Jeden z faworytów IV ligi wypisuje się z walki o awans

Z Piastem Nowa Ruda w przerwie zimowej pożegnało się wielu podstawowych dotąd graczy. Klub opuścił również trener Jacek Fojna, który przeniósł się do WKS-u Wierzbice. Jego następcą został Karol Ulatowski, który w trudnych warunkach musi kompletować kadrę zespołu.

Znamy na razie trzech pierwszych zawodników, którzy zagrają w Nowej Rundzie w rundzie wiosennej. Napastnik Dominik Krukowski ma 21 lat, ale już spore doświadczenie w barwach Ślęzy Wrocław (49 występów w III lidze). Obecnie jest on graczem III-ligowego klubu z Czech – FK Banik Most-Sous. – Przychodzi do nas na zasadzie wypożyczenia czasowego do 30 czerwca – informuje Piast.

 

Kacper Sobczyk ma 20 lat. Trafił do Piasta z Akademii Miedzi Legnica. – Kacper to typowy środkowy pomocnik czujący się dobrze na pozycji defensywnego pomocnika, ale nie jest mu obca gra ofensywna, o czym świadczy występ w drużynie Miedzi U-18, gdzie zdobył najwięcej bramek w drużynie – informują noworudzianie.

 

Trzecim transferem Piasta jest Kiryl Kotau. – Nasz nowy nabytek występuje na pozycji bramkarza i to właśnie on powalczy z naszymi młodymi zawodnikami Dominikiem Pierogiem i Wiktorem Kudłacikiem o wyjściowy skład – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

24-letni golkiper trafił do Nowej Rudy z WKS-u Wierzbice.

Continue Reading

IV liga

Gruziński skrzydłowy i młody napastnik. Dwóch nowych zawodników w kadrze IV-ligowca

Published

on

Nika Bidzinashvili

Nowymi graczami w kadrze IV-ligowej Polonii-Stali Świdnica zostali 21-letni skrzydłowy z Gruzji Nika Bidzinashvili oraz 18-letni napastnik Hubert Lipiński.

 

III-ligowe Karkonosze wzmacniają środek obrony

Transfer oraz awans z zespołu juniorów – to pierwsze ruchy kadrowe IV-ligowej Polonii-Stali Świdnica. – Z radością przekazujemy, że zakończone zostały wszelkie formalności związane ze sprowadzeniem międzynarodowego certyfikatu gracza spoza Unii Europejskiej. Nowym zawodnikiem naszej drużyny seniorów zostaje 21-letni skrzydłowy Nika Bidzinashvili z Gruzji. Ostatnim klubem naszego nowego zawodnika był klub z tamtejszej ekstraklasy – Football Club Gagra – poinformował klub ze Świdnicy.

Do kadry pierwszego zespołu Grzegorza Borowego włączony został również młody wychowanek, 18-letni napastnik Hubert Lipiński.

To nasz wychowanek, który swoją dobrą, jesienną grą w drużynie juniorów starszych trenera Patryka Paszkowskiego i świetną postawą w okresie przygotowawczym okraszoną kilkoma trafieniami w sparingach przekonuje do siebie coraz mocniej sztab ekipy seniorskiej – dodał klub w social mediach.

Continue Reading

IV liga

Dwa gole debiutanta i okazała wygrana. Słowianin umocnił się w fotelu lidera

Published

on

KS Łomnica - Słowianin Wolibórz

Gdy spotykają się lider i ostatnia w tabeli drużyna, faworyt może być jednej. Niespodzianki rzeczywiście w zaległym meczu IV ligi nie było, bo Słowianin Wolibórz pokonał KS Łomnica, ale gospodarze długo starali się nawiązywać walkę z wyżej notowanym rywalem.

 

Barycz i rezerwy Śląska w finale okręgowego Pucharu Polski

Zaległy mecz IV ligi pomiędzy KS Łomnica i Słowianinem Wolibórz odbył się późnym, sobotnim wieczorem (24 lutego) na boisku w Strzegomiu. Goście objęli prowadzenie w 33. min. po bramce Oskara Trzepacza. Gospodarze najlepszą sytuację mieli w 42. min., gdy mogli doprowadzić do wyrównania, ale piłka po strzale Hubert Gorczycy trafiła w poprzeczkę.

Skromne, jednobramkowe prowadzenie lidera utrzymało się aż do 70. min., kiedy ponownie na listę strzelców wpisał się Trzepacz. To otworzyło w końcówce worek z bramkami dla woliborzan.

 

W 74. min. gola w debiucie (po transferze z Baryczy Sułów) zdobył Damian Celuch, który również w samej końcówce ustalił wynik spotkania na 5:0 dla Słowianina. W międzyczasie czwartą bramkę dla podopiecznych ekipy prowadzonej przez Daniela Siemińskiego zdobył Szymon Tragarz, który wrócił do zespołu z wypożyczenia z Nowej Rudy.

 

Słowianin wygrał więc pewnie z KS-em i umocnił się w fotelu lidera IV ligi, mając po 17 kolejkach sześć punktów przewagi nad Miedzią II Legnica i Moto-Jelczem Oława. Czarta Barycz Sułów traci 8 punktów, a kolejny Piast Żmigród aż 11, ale ma jeden mecz zaległy.

Continue Reading

IV liga

Finał, półfinały i zaległe mecze. W niższych ligach startuje runda wiosenna

Published

on

W ostatni weekend lutego na dobre startuje runda wiosenna w niższych ligach na Dolnym Śląsku. Przed nami finał i półfinały okręgowych Pucharów Polski, a także zaległe mecze, zarówno pucharowe, jak i ligowe.

 

Z lidera okręgówki do lidera IV ligi. Plus powrót z wypożyczenia

Kiedy mówiło się o pucharowej środzie, tym razem przed nami pucharowa sobota. W okręgu legnickim będzie to już finał okręgowego Pucharu Polski, w którym Miedź II Legnica zmierzy się z Górnikiem Polkowice. Formalnie gospodarzem będą legniczanie, ale spotkanie zostanie rozegrane w Polkowicach. Początek spotkania o godz. 13.

W strefie wrocławskiej odbędą się dwa półfinały. WKS Wierzbice, czołowa drużyna okręgówki, pod wodzą nowego trenera Jacka Fojny i po kadrowej rewolucji, zmierzy się z III-ligowymi rezerwami Śląska Wrocław. Początek o godz. 14.

 

Zacięty mecz dwóch czwartoligowców szykuje się w Żmigrodzie, gdzie Piast podejmie Barycz Sułów. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 18.

Pucharowe zmagania czekają nas również w okręgu jeleniogórskim. W przełożonym z jesieni półfinale okręgowego Pucharu Polski zmierzą się Hutnik Pieńsk i Karkonosze Jelenia Góra. Mecz odbędzie się na boisku trzecioligowca, choć formalnie gospodarzem będzie zespół z Pieńska. Start o godz. 12.

 

W sobotę zaległości odrabia też IV liga. W Strzegomiu zmierzą się ostatnia w tabeli KS Łomnica i lider Słowianin Wolibórz. Początek meczu o godz. 20.

Continue Reading

To się czyta