Zgrupowanie kadry Dolnego Śląska za nami. Mistrzostwa Polski coraz bliżej

W miniony weekend odbyło się zgrupowanie szerokiej kadra reprezentacji Dolnego Śląska UEFA Region’s Cup, która przygotowuje się do lutowych finałów mistrzostw Polski.

 

Nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Dolnego Śląska. I duże zmiany w kadrze

Na konsultację szkoleniową powołanych zostało 30 zawodników, ostatecznie wzięło w niej udział 27 graczy, przede wszystkim z IV ligi dolnośląskiej. To właśnie na nich będzie opierała się nowa kadra naszego regionu, którą od początku roku prowadzi nowy sztab trenerski – Marcin Krzykowski, Marcin Foltyn i Jarosław Krawczyk.

 

– Bardzo pozytywnie oceniam zgrupowanie. Chłopcy są mocno zaangażowani. Udało się przeprowadzić dwa treningi. Dobrze to wyglądało i z optymizmem patrzymy w przyszłość – mówi Marcin Krzykowski.

 

A przyszłość zapowiada się intensywnie. Już 19 lutego w Bydgoszczy rozpoczną się finały mistrzostw Polski UEFA Region’s Cup. Są one jednocześnie eliminacjami do turnieju kwalifikacyjnego UEFA Region’s Cup 2020/21. W turnieju finałowym oprócz Dolnego Śląska zagrają drużyny reprezentujące Kujawsko-Pomorski ZPN, Mazowiecki ZPN i Podkarpacki ZPN.

 

Czasu pozostało niewiele, ale trener Krzykowski nie załamuje rąk. – Spotykamy się 17 lutego, na dwa dni przed wyjazdem na mistrzostwa do Bydgoszczy. Wtedy jeszcze będzie czas na przygotowania. Na szczęście sporo chłopaków zna się, gra lub grało ze sobą. Zgrupowanie pokazało, że proces zgrywania zespołu może być szybszy – dodaje.

 

Przypomnijmy, że w maju reprezentacja Dolnego Śląska – jako mistrz Starego Kontynentu – uda się do Nowego Jorku na mecz z gospodarzami. A jeśli wygramy lutowe mistrzostwa Polski, to jesienią kadrę czeka podróż do Rumunii, gdzie mistrz Polski zagra kwalifikacje do turnieju finałowego UEFA Region’s Cup 2021.

 

FOT. Andrzej Padewski Twitter

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *