Kolejny remis Dolnoślązaków. W niedzielę zwyciężyć i liczyć na “cud”

W drugim meczu turnieju finałowego mistrzostw Polski UEFA Region’s Cup w Bydgoszczy reprezentacja Dolnego Śląska zremisowała bezbramkowo z Podkarpaciem. Co to oznacza w walce o mistrzostwo Polski?

 

Remis (i wygrana w karnych) Dolnego Śląska na inaugurację mistrzostw Polski

W czwartek w Bydgoszczy rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski UEFA Region’s Cup. W pierwszym meczu reprezentacja Dolnego Śląska zremisowała z gospodarzami, ekipą Kujawsko-Pomorskiego ZPN 1:1. Dolnoślązacy wygrali serię rzutów karnych 13:12 (karne będą decydowały o kolejności w tabeli w sytuacji, gdy na koniec turnieju drużyny będą miały równą liczbę punktów).

 

W piątek Dolny Śląsk ponownie zremisował – tym razem 0:0 z Podkarpackim ZPN. Ponownie wygraliśmy konkurs rzutów karnych 5:4. W drugim meczu turnieju gospodarze rozgromili reprezentację Mazowsza 9:0.

 

Co to oznacza?

 

Ostatnia seria gier zaplanowana jest na niedzielę, na godz. 10.30. Tak przedstawia się sytuacja w tabeli przed ostatnimi meczami:

MiejsceZPNPunktyGole
1Kujawsko-Pomorski 711:1
2Dolnośląski53:2
3Podkarpacki41:1
4Mazowiecki01:12

Niestety, samo zwycięstwo niewiele nam da. Abyśmy obronili tytuł mistrzowski, w meczu Podkarpacki ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN musi paść remis.

 

Na tym jednak nie koniec. Dolny Śląsk ma szansę zostać mistrzem Polski tylko w przypadku, jeśli w meczu Podkarpacia z Kujawsko-Pomorskim padnie remis 0:0. Jeśli będzie to remis bramkowy, mistrzem zostaną gospodarze. 

 

Ale to jeszcze nie wszystko. Nie możemy po prostu wygrać z Mazowszem – musimy wygrać dziesięcioma golami (lub przynajmniej dziewięcioma, ale wyżej niż 9:0).

 

Wyniki i terminarz mistrzostw

 • Dolnośląski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 1:1, karne 13:12
 • Podkarpacki ZPN – Mazowiecki ZPN 1:0

Piątek, 21.02., godz. 12.00

 • Kujawsko-Pomorski ZPN – Mazowiecki ZPN 9:0
 • Dolnośląski ZPN – Podkarpacki ZPN 0:0, karne 5:4

Niedziela, 23.02., godz. 10.30

 • Podkarpacki ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN (stadion ul. Glinki 79)
 • Mazowiecki ZPN – Dolnośląski ZPN (ul. Słowiańska 7)

 

Fot. Dolzpn.pl

 

 

 

 

 

5 thoughts on “Kolejny remis Dolnoślązaków. W niedzielę zwyciężyć i liczyć na “cud”

 1. Mam pytanie, bo padła informacja ze karne gra się w przypadku gdyby drużyny skończyły z równa ilością punktow…wiec w przypadku wygranej Dolnego Śląska i remisu w drugim meczu wszystkie zespoły mają tyle samo punktow i mała tabela między nimi obowiązuje, więc tu chyba nie mają znaczenia te 9 bramek strzelonych, tym bardziej że ” nasi” wygrali karne z ewentualnymi przeciwnikami w małej tabeli czyli to oni w takim przypadku powinni być wygrać turniej (oczywiście w przypadku spełnia tych warunków o remisie i wygranej)
  Mam rację czy jednak ten regulamin jest bardziej zagmatwany?
  Pozdrawiam

  1. Niestety, karne dotyczą tylko sytuacji, w której dwie drużyy mają tyle samo punktów i bramek. Gdy jest mała tabela dla trzech drużyn, to liczą się najpierw punkty i gole między nimi, a potem gole we wwzytskicgh meczach. Dlatego jedyna możlwość mistrzostwa dla naszej drużyny to 0:0 w meczu Podkarpacia i Kuj-Pom i wygrana 9 golami naszej ekipy

 2. Łatwo przyszło, łatwo poszło? I po co związek zmieniał cały sztab wraz z drużyną? Bo chyba nie za świetne wyniki, które mieli w przeciwieństwie do nowej drużyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *