Falstart lidera III ligi. Śląsk II remisuje z Gwarkiem

W meczu inaugurującym piłkarską wiosnę w III lidze, rezerwy Śląska Wrocław zremisowały z Gwarkiem Tarnowskie Góry 1:1.

Wraca III liga. Śląsk II o awans, reszta o spokój lub utrzymanie się

Na stadion lidera przyjechała 6. drużyna w tabeli III ligi i było niemal pewne, że wrocławian czeka trudne zadanie. Ale skala trudności okazała się chyba większa, niż można było się spodziewać. Faworyzowany Śląsk miał olbrzymie kłopoty ze stwarzaniem sobie groźnych sytuacji. O ile jeszcze do pola karnego gości gra nie wyglądała źle, to zawodziło rozegranie w ostatniej fazie czy ostatnie podanie. Wrocławianie niby dłużej utrzymywali się przy piłce, ale zupełnie nic z tego nie wynikało.

Goście atakowali rzadziej, ale znacznie konkretniej. Mieli kilka sytuacji, z których jedną wykorzystali. W 26 min. Kevin Kołodziej celnym strzałem głową pokonał Dariusza Szczerbala. Piłka pod koniec I połowy jeszcze raz wpadła do siatki gospodarzy, ale arbiter słusznie odgwizdał najpierw faul jednego z gości.

Początek II połowy był jeszcze wyrównany, ale z każdą minutą nasilały się ataki podopiecznych Piotra Jawnego, którzy chcieli za wszelką cenę wyrównać. Udało się w końcu w 71. min., gdy do siatki trafił Sebastian Bergier.

Wrocławianie później próbowali jeszcze strzelić zwycięskiego gola, ale mieli zbyt mało argumentów. Choć trzeba przyznać, że remis jest wynikiem sprawiedliwym.