Mecze kadry i ekstraklasy bez publiczności

Stało się to, czego można było się spodziewać. Najbliższe mecze reprezentacji Polski oraz PKO Ekstraklasy będą odbywały się bez publiczności. 

 

Sensacja w Domaszkowie. Śnieżnik z Polonią-Stalą w finale Pucharu Polski

We wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce. W przypadku meczów piłkarskich dotyczy to spotkań, w których uczestniczy powyżej tysiąca osób.

 

W związku z tym Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że dwa najbliższe mecze towarzyskie reprezentacji Polski z Finlandią we Wrocławiu (27 marca) i Ukrainą w Chorzowie (31 marca) odbędą się bez udziału publiczności. Wszyscy kibice, którzy zdążyli już dokonać zakupu biletów na te spotkania, otrzymają zwrot pieniędzy.

 

Mecze młodzieżowych reprezentacji Polski i reprezentacji Polski kobiet, rozgrywane w naszym kraju, również odbędą się bez udziału publiczności.

 

Kibice nie wejdą również na mecze PKO Ekstraklasy. – W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19) w Polsce i decyzją organów administracyjnych o rozszerzeniu zakazu organizacji imprez masowych o wydarzenia takie jak mecze piłkarskie, informujemy, że do odwołania mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą organizowane bez udziału publiczności. W związku z trudnym do określenia okresem, w jakim będzie obowiązywał zakaz, nie ma możliwości zaplanowania przełożenia meczów – powiedział Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

 

Ponadto PZPN zdecydował, że rozgrywki Pucharu Polski, I i II ligi oraz niższych klas rozgrywkowych nie mogą mieć charakteru imprez masowych aż do odwołania.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *