Nie bramki, nie mecze bezpośrednie… Baraże będą decydować o awansach

Co ma decydować o awansie, gdy dwie drużyny mają tyle samo punktów, a rozegrały tylko jeden bezpośredni mecz? DolZPN zdecydował, że będą to baraże.

 

Będzie baraż o III ligę. Polonia-Stal i Apis zagrają dwa mecze

O awansie do III ligi zdecyduje dwumecz barażowy pomiędzy Polonią-Stalą Świdnica i Apisem Jędrzychowice. To nie jedyne baraże, które czekają nas latem. Zarząd DolZPN zdecydował, że baraże będą jeszcze w trzech innych przypadkach – wszędzie tam, gdy o miejsce premiowane awansem walczą drużyny z taką samą ilością punktów.

 

Pierwszym z nich jest jeleniogórska okręgówka. Liderem jest Leśnik Osiecznica, który o 5 punktów wyprzedza Victorię Ruszów oraz Włókniarza Leśna. Obie drużyny mają po 31 punków. Wiceliderem aktualnie jest Victoria, która wygrała bezpośredni mecz 1:0. Z kolei Włókniarz ma lepszy stosunek bramek. Kto zatem miałby być drugim beniaminkiem?

 

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem przy równej ilości punktów zdobytych przez dwie drużyny o kolejności decydują mecze bezpośrednie. Ze względu na fakt, że zostało rozegrane tylko jedno spotkanie, niektóre wojewódzkie związki piłki nożnej stoją na stanowisku, że pod uwagę będzie brany bilans bramek z całego sezonu.

 

Wydaje się, że decyzja o barażu Włókniarza z Victorią jest najbardziej sprawiedliwa w tej sytuacji. Inaczej niż w przypadku IV ligi, zostanie rozegrany jeden mecz na neutralnym boisku.

 

Podobnie będzie w przypadku I grupy jeleniogórskiej A klasy, gdzie w barażu o okręgówkę zmierzą się Olimpia Kowary i KS Łomnica, a także w I grupie wrocławskiej A klasy. Tutaj w barażu o awans zagrają Sokół Smolec i Galakticos Solna – mecz zostanie rozegrany w Żórawinie.

 

 

3 thoughts on “Nie bramki, nie mecze bezpośrednie… Baraże będą decydować o awansach

  1. Może równie sprawiedliwie byłoby dane rozegrać mecz barażowy pomiędzy Spartą Wszemirów a Victorią Zawonia? (Wrocławska B klasa grupa II). Punkt straty do lidera i tyle samo punktów co druga Zawonia.

  2. To dlaczego nie będzie baraży w grupie zachodniej 4 ligi? jeżeli jest to takie sprawiedliwe.
    Apis, Karkonosze, oraz AKS mają po 37 punktów.

    1. Pewnie dlatego, że tutaj mamy 3 zespoły i liczy się mała tabela. To trochę inna sytuacja niż w tych opisywanych. Zwłaszcza że Apis ma i najwięcej punktów w małej tabeli i najlepsze bramki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *