Orzeł znów chce szybować wysoko. Dojdzie do „fuzji” z Unią?

Czy wkrótce czeka nas fuzja Orła Ząbkowice Śląskie i Unii Bardo? Tego na razie wiadomo, ale niemal przesądzone jest, że oba kluby będą ściśle współpracować.

 

Apis nie będzie się odwoływał. Co z barażami?

Wiele wskazuje na to, że nadchodzą lepsze czasu dla Orła Ząbkowice Śląskie. Odkąd pod koniec ubiegłego roku zarządzanie klubem przejął nowy prezes Tomasz Stelmach (były zawodnik m.in. Śląska Wrocław) coraz głośniej mówi się o tym, że to może być punkt zwrotny w najnowszej historii Orła. Ostatnio niezbyt chlubnej, bowiem drużyna głównie broniła się przed spadkiem z IV ligi. Co więcej, w wywiadzie dla Expressu Miejskiego (całość tutaj) nowy prezes głośno mówi o powrocie do III ligi w najbliższych latach.

 

Kluczem ma być poprawa szkolenia młodzieży, a także stawianie na zawodników związanych z Ząbkowicami Śląskimi i okolicą. Być może pierwszym krokiem ku temu będzie… połączenie Orła z Unią Bardo.

 

Na razie nie wiadomo jakby to miało wyglądać. Czy dojdzie do klasycznej fuzji, czy tylko ścisłej współpracy obu klubów. Na przykład – czołowi zawodnicy obu drużyn trafią do Orła, a reszta i młodzież do Unii. Nie wiadomo, czy oba kluby nadal będą grać w IV lidze, czy Unia zgłosi się do niższej ligi (przypomnijmy, czas na to jest do 15 czerwca). Jedno jest pewne – w najbliższym okienku transferowym dojdzie do ogromnych roszad pomiędzy klubami.

 

Aktualnie wszystko dzieje się w zaciszu gabinetów działaczy. Nawet zawodnicy obu drużyn nie wiedzą jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość. Obecnie gracze Unii trenują dwa razy w tygodniu na boisku w Bardzie, zawodnicy Orła, z naszych informacji, nie trenują w ogóle. Wiadomo już, że Tomasz Masłowski nie jest szkoleniowcem drużyny z Ząbkowic Śląskich.

 

Jak to wszystko będzie wyglądało w praktyce? Wiele ma się wyjaśnić w drugiej połowie czerwca, na kiedy zaplanowana jest konferencja prasowa. Mają na niej pojawić m.in. prezes Orła Tomasz Stelmach i Tomasz Zieliński, wciąż aktualny zawodnik Unii Bardo, który jest wychowankiem Orła (a prywatnie brat Piotra i Pawła). Panowie razem mają firmować projekt „odrodzenia Orła”.

 

autor: Damian Węglarz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *