Miedź Legnica ma nowego trenera. Duża niespodzianka

Ireneusz Kościelniak został nowym trenerem Miedzi Legnica. To z pewnością duża niespodzianka, bowiem jego kandydatura nie pojawiała się wśród potencjalnych następców Dominika Nowaka.

 

Dominik Nowak nie jest już trenerem Miedzi. Kto następcą?

Nowym trenerem Miedzi został 46-letni Ireneusz Kościelniak. – To dla mnie duże wyzwanie, ale też ogromna szansa. Bardzo wierzę w ten zespół. Ale na razie ma on swoje problemy, które szybko musimy rozwiązać. Przede wszystkim trzeba poprawić grę w obronie całej drużyny. To musi być monolit – powiedział klubowej stronie nowy szkoleniowiec Miedzianki.

 

Trenerską karierę Kościelniak rozpoczął w niższych ligach. Wisłę Ustronianka wprowadził do 4 ligi, później Rekord Bielsko-Biała do 3 ligi. W GKS Katowice pracował przejściowo jako asystent trenera, a w latach 2015-16 jako pierwszy trener II-ligowej Polonii Bytom. W 2016 roku z wyróżnieniem ukończył kurs UEFA PRO. Następnie dostał pracę w PZPN – pracował w sztabach reprezentacji Polski U-20, U-19, U-18 i U-16.

 

Dlaczego Miedź stawia właśnie na trenera Kościelniaka? – To trener bez dużego jeszcze doświadczenia w prowadzeniu zespołów na wysokim poziomie, ale ma świetne opinie w środowisku i być może to jest właśnie ten moment, kiedy trzeba powiedzieć „sprawdzam” i dać mu szansę zaistnienia w dużej piłce. Tym bardziej, że w czasie rozmów najtrafniej zdiagnozował problemy naszego zespołu i wie, jak je naprawić – mówi Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

 

Umowa z nowym trenerem została podpisana do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Jego asystentem został Wojciech Łobodziński, który posiada licencję trenerską UEFA A i doskonale zna obecny zespół, a swoją przyszłość wiąże także z pracą szkoleniową. Jeśli chodzi o pozostałe osoby w sztabie szkoleniowym, to nowy trener podejmie decyzje w ciągu kilku najbliższych dni.

 

Z pewnością zatrudnienia Kościelniaka to duża niespodzianka, bowiem jego nazwisko wcześniej nie pojawiało się na tzw. trenerskiej giełdzie potencjalnych szkoleniowców Miedzi. Faworytem mediów był Kazimierz Moskal, do niedawna trener ŁKS-u Łódź.

 

fot., źródło: miedzlegnica.eu

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *