Baraże: Galakticos Solna i Olimpia Kowary w okręgówce

W sobotę rozegrano dwa mecze barażowe o awans do klasy okręgowej w strefie wrocławskiej i jeleniogórskiej.

Baraż Włókniarz ? Victoria. Karne zdecydowały o awansie do IV ligi

W Żórawinie odbył się baraż o awans do wrocławskiej okręgówki pomiędzy Galakticos Solna i Sokołem Smolec. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Sokół długo prowadził, ale Galakticos wyrównał w ostatniej minucie z rzutu karnego. Sędzia więc zarządził konkurs rzutów karnych, które lepiej strzelali zawodnicy z Solnej. Bohaterem “Galaktycznych” był bramkarz Radosław Zięba, który obronił 3 strzały, jego zespół po czterech seriach wygrał 3:1.

Trzy bramki padły w Mirsku, gdzie KS Łomnica mierzył się w barażu z Olimpią Kowary. Losy barażu rozstrzygnęły się w końcówce I połowy meczu. Olimpia objęła prowadzenie po samobójczym trafieniu Leszka Kurzelewskiego, na którego odpowiedział Damian Kucharczyk. W ostatniej minucie przed przerwą dla zespołu z Kowar trafił Maciej Udod i jak się później okazało, było to trafienie na miarę awansu do okręgówki.