Ślęza Wrocław – Zagłębie II Lubin w finale Regionalnego Pucharu Polski

Ślęza Wrocław – Zagłębie II Lubin w finale Regionalnego Pucharu Polski. W sobotę w półfinałach wrocławianie pokonali Polonię-Stal Świdnica, a Miedziowi – Apis Jędrzychowice. 

 

Ślęza rozbiła rezerwy Śląska i zdobyła okręgowy Puchar Polski

W środę odbyły się trzy finały okręgowych Pucharów Polski w strefach wrocławskiej, legnickiej i jeleniogórskiej. Do Polonii-Stali Świdnica, który swój finał wygrała już wcześniej, dołączyły Ślęza Wrocław, Zagłębie II Lubin oraz Apis Jędrzychowice.

 

Na sobotę zaplanowano mecze półfinałowe Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Beniaminek III ligi ze Świdnicy podejmował Ślęzę Wrocław. I już po 12 min. przegrywał 0:2. Najpierw do siatki gospodarzy trafił Krzysztof Bialik, a później z rzutu karnego podwyższył Robert Pisarczuk. Świdniczanie ambitnie dążyli do strzelenia gola, a najbliżej tego był w 29 min. Grzegorz Borowy, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Bialik. Ślęza również miała dalsze okazje, a kibice oglądali ciekawy mecz. 

 

Po zmianie stron gracze Polonii-Stali wciąż starali się atakować, ale bardziej doświadczeni wrocławianie na niewiele im pozwalali. I pod koniec meczu zabójczo skontrowali. Gola na 3:0 dla żółto-czerwonych zdobył Adrian Niewiadomski. Ambicja gospodarzy również została nagrodzona – w 94 min. honorowego gola z rzutu karnego strzelił Edil Barros. 

 

Ostre strzelanie ponownie urządzili sobie zawodnicy rezerw Zagłębia Lubin. Po 12:0 z Kuźnią Jawor w finale okręgowym, teraz 7:0 pokonali w Jędrzychowicach IV-ligowy Apis. Wynik wysoki, choć gospodarze nie zagrali aż tak kiepsko, jak mogłoby się wydawać.

 

Gole dla III-ligowca zdobywali Daniel Dudziński i Kacper Laskowski po 2 oraz Patryk Kusztal, Sebastian Mach i Błażej Czuban.

  

Finał Ślęza Wrocław – Zagłębie II Lubin odbędzie się w sobotę, 18 lipca.

 

fot. Andrzej Padewski facebook

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *