Pożegnania w Ślęzie. Lewy wraca do Śląska, Pepsi przechodzi do Bielawianki

Szymon Lewkot kończy wypożyczenie w Ślęzie Wrocław i wraca na Oporowską. Z żółto-czerwonymi rozstał się również Adrian Niewiadomski.

 

Bramki z finału Pucharu Polski Zagłębie II – Ślęza. Jest na co popatrzeć

Szymon Lewkot trafił do Ślęzy Wrocław latem 2018 roku na roczne wypożyczenie. Potem na chwilę wrócił do WKS-u, by po chwili znów trafić do żółto-czerwonych. W sumie Lewy zagrał dla Ślęzy 45 ligowych spotkań, w których strzelił 8 bramek.

 

Co ciekawe, Lewkot trafił do Ślęzy jako typowa dziewiątka. Trener Grzegorz Kowalski zrobił z niego bardziej uniwersalnego gracza, który z powodzeniem może występować choćby za napastnikiem. Teraz wraca na Oporowską, ale czy zobaczymy go w przyszłym sezonie w II lidze w barwach beniaminka, czy w innym klubie, czas pokaże.

 

Ponad cztery lata barwy Ślęzy reprezentował z kolei Adrian Niewiadomski (pseudonim Pepsi), który do Wrocławia trafił zimą 2016 roku z Bielawianki. – Był to mój ostatni mecz w barwach Ślęzy i bardzo się cieszę, że udało mi się zakończyć swoją przygodę z najstarszym klubem we Wrocławiu w takim stylu. Chciałbym podziękować wszystkim osobom związanym z klubem, bo spędziłem tutaj bardzo udane 4,5 roku. Było kilka wzlotów i upadków, ale mogę zapewnić, że Ślęza pozostanie w moim sercu na zawsze – powiedział zawodnik po finale regionalnego Pucharu Polski, w którym Ślęza pokonała Zagłębie II 3:1.

 

Niewiadomski w Ślęzie rozegrał 102 ligowe spotkania, w których strzelił 11. bramek. Dostał w tym czasie również 40 żółtych kartek. Teraz wraca do Bielawianki, która chce się bić o awans do III ligi.

 

Przypomnijmy, że wcześniej z wrocławskim klubem pożegnał się Paweł Niemienionek, który przeszedł do Karkonoszy Jelenia Góra.

 

źródło, fot. Ślęza Wrocław 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *