Pożegnania w Ślęzie. Lewy wraca do Śląska, Pepsi przechodzi do Bielawianki

Szymon Lewkot kończy wypożyczenie w Ślęzie Wrocław i wraca na Oporowską. Z żółto-czerwonymi rozstał się również Adrian Niewiadomski.

 

Bramki z finału Pucharu Polski Zagłębie II – Ślęza. Jest na co popatrzeć

Szymon Lewkot trafił do Ślęzy Wrocław latem 2018 roku na roczne wypożyczenie. Potem na chwilę wrócił do WKS-u, by po chwili znów trafić do żółto-czerwonych. W sumie Lewy zagrał dla Ślęzy 45 ligowych spotkań, w których strzelił 8 bramek.

 

Co ciekawe, Lewkot trafił do Ślęzy jako typowa dziewiątka. Trener Grzegorz Kowalski zrobił z niego bardziej uniwersalnego gracza, który z powodzeniem może występować choćby za napastnikiem. Teraz wraca na Oporowską, ale czy zobaczymy go w przyszłym sezonie w II lidze w barwach beniaminka, czy w innym klubie, czas pokaże.

 

Ponad cztery lata barwy Ślęzy reprezentował z kolei Adrian Niewiadomski (pseudonim Pepsi), który do Wrocławia trafił zimą 2016 roku z Bielawianki. – Był to mój ostatni mecz w barwach Ślęzy i bardzo się cieszę, że udało mi się zakończyć swoją przygodę z najstarszym klubem we Wrocławiu w takim stylu. Chciałbym podziękować wszystkim osobom związanym z klubem, bo spędziłem tutaj bardzo udane 4,5 roku. Było kilka wzlotów i upadków, ale mogę zapewnić, że Ślęza pozostanie w moim sercu na zawsze – powiedział zawodnik po finale regionalnego Pucharu Polski, w którym Ślęza pokonała Zagłębie II 3:1.

 

Niewiadomski w Ślęzie rozegrał 102 ligowe spotkania, w których strzelił 11. bramek. Dostał w tym czasie również 40 żółtych kartek. Teraz wraca do Bielawianki, która chce się bić o awans do III ligi.

 

Przypomnijmy, że wcześniej z wrocławskim klubem pożegnał się Paweł Niemienionek, który przeszedł do Karkonoszy Jelenia Góra.

 

źródło, fot. Ślęza Wrocław 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *