Bielawianka Bielawa gotowa na IV ligę. Cel? Awans do III ligi

Bielawianka Bielawa zaprezentowała się przed nowym sezonem w IV lidze. Zobaczyliśmy nie tylko nowych zawodników, ale również nowe stroje. Cel jest jeden – awans do III ligi.

 

Jacek Imianowski ponownie w Żórawinie. Oto transfery KS-u

Bielawianka była jedną z tych drużyn, która była mocno niezadowolona z zakończenia poprzedniego sezonu po rundzie jesiennej. W Bielawie liczono jeszcze na nawiązanie walki z Polonią-Stalą Świdnica o zwycięstwo w grupie. Stało się jednak inaczej.

 

Teraz bielawianie wyrastają na jednego z głównych faworytów do wygrania grupy wschodniej IV ligi i awansu do III ligi. Taki zresztą jest cel postawiony przed drużyną. Choć, jak powiedział w rozmowie z fanpagem „Co słychać w niższych ligach?” prezes klubu Patryk Hałaczkiewicz, cel nie będzie uświęcał środków: Nie ukrywam, że w nadchodzącym sezonie naszym celem będzie awans, ale nie awans za wszelką cenę. Nie zamierzamy radykalnie zwiększać funduszy, chcemy to osiągnąć, zachowując chłodny umysł. Za wszystkim musi stać wynik sportowy.

 

Dość mocna w poprzednim sezonie kadra została jeszcze wzmocniona. Już wiosną dołączył Mateusz Peroński, wychowanek, który ostatnie lata spędził m.in. w Odrze Opole i Kotwicy Kołobrzeg. Kolejny wychowanek – Adrian Niewiadomski przyszedł ze Ślęzy Wrocław. Z Nysy Kłodzko udało się po raz kolejny wypożyczyć Adama Bońkowskiego. Nową twarzą w zespole jest również Tomasz Piątkowski, ostatnio Orzeł Ząbkowice Śląskie.

 

Dużym wzmocnieniem ekipy Piotra Pietrewicza ma być również Marcin Buryło, zawodnik III-ligowej Foto-Higieny Gać. Skrzydłowy trenuje od dawna w Bielawie, był również na prezentacji zespołu, ale formalnie jeszcze nie jest zawodnikiem Bielawianki. Kluby muszą dogadać się co do odstępnego.

 

To nie jedyne nowości w Bielawie. W nowym sezonie zawodnicy czwartoligowca zagrają w nowych strojach firmy Saller, która została sponsorem technicznym drużyny.

 

fot. Adam Michalik Twitter

 

One thought on “Bielawianka Bielawa gotowa na IV ligę. Cel? Awans do III ligi

  1. Pół składu Bielawianki pochodzi z Lechii Dzierżoniów. Lechia postawiła na młodzież, zobaczymy co z tego wyjdzie. Piątkowy mecz będzie dla większości zawodników jak gierka wewnętrzna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *