Okręgówka Wrocław. Start ligi pod znakiem derbów. Barycz i Pogoń na szóstkę

I kolejka nowego sezonu wrocławskiej klasy okręgowej upłynęła pod znakiem meczów derbowych. Pierwszym liderem została Barycz Sułów. Wysoką formę pokazał również inny faworyt – Pogoń Oleśnica.

4LigaWschód. Początek pod dyktando gospodarzy. Polonia pierwszym liderem

Jako pierwsi, w sobotę, wybiegli na murawę zawodnicy GKS-u Kobierzyce i WKS-u Wierzbice. W derbach gminy emocji nie brakowało, ale goli już tak i spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym.

W niedalekiej Solnej beniaminek podejmował KS Żórawinę. Goście objęli prowadzenie po golu Oskara Chojnackiego, ale wkrótce wyrównał Kamil Frukacz. Zwycięskiego gola dla Galakticos na początku II połowu strzelił Wojciech Ciołek.

Tymczasem Strzelinianka, która po fuzji zajęła w okręgówce miejsce Olimpii Podgaj, podejmowała Wiwę Goszcz, która zrezygnowała z gry w IV lidze i zgłosiła się do ligi o klasę niższą. Losy meczu w Strzelinie rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Goście prowadzili 2:0 po trafieniach Kacpra Rydzyńskiego i Jakuba Żuberka. Gospodarze odpowiedzieli tylko golem Konrada Wojewody.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Zenit Międzybórz zremisował 1:1 z Orłem Marszowice. Strzelali: Zbigniew Sieraczek oraz Tomasz Kozimor.

W niedzielę już żadnego remisu nie było, padło również znacznie więcej goli. Pierwszym liderem została Barycz Sułów, która rozbiła Zachód Sobótka 6:0. Trzeba jednak dodać, że gospodarze mieli ułatwione zadanie. Zachód w I połowie stracił bowiem obu stoperów i całą II połowę grał w dziewiątkę. Łupem bramkowym podzieli się Michał Musioł, Adrian Puchała oraz Radosław Grzywniak, którzy strzelili po dwa gole.

Sześć goli rywalowi, samemu tracąc dwie bramki, zaaplikowała Pogoń Oleśnica, która pokonała na wyjeździe beniaminka z Godzieszowej. W roli głównej wystąpili zawodnicy, którzy do Oleśnicy trafili przed sezonem z Wiwy Goszcz – 3 bramki strzelił Filip Szczypkowski, a 2 – Piotr Kotwa, a jeden gol samobójczy. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Kacper Belica.

Derby Wrocławia dla Orła Pawłowice, który wygrał z Parasolem 5:2.

Z kolei derby powiatu średzkiego dla Polonii Środa Śląska, która pokonała w Malczycach Odrę 2:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli Patryk Kowalski i Krzysztof Rożek, honorowe trafienie dla gospodarzy w doliczonym czasie gry zaliczył Paweł Strożek.

W ostatnim meczu kolejki Czarni Jelcz-Laskowice pokonali Energetyk Siechnice. Dla gospodarzy dwie bramki zdobył Aleksandr Mulyk, a po jednej dołożyli Piotr Kucharczyk i Grzegorz Lew, dla gości trafiali Mateusz Czajka i Marcin Józefowicz.

• GKS Kobierzyce – WKS Wierzbice 0:0
  • Galakticos Solna – KS Żórawina 2:1
  • Olimpia Podgaj – Wiwa Goszcz 1:2
  • Barycz Sułów – Zachód Sobótka 6:0
  • Czarni Jelcz-Laskowice – Energetyk Siechnice 4:2
  • Burza Godzieszowa – Pogoń Oleśnica 2:6
  • Orzeł Pawłowice – Parasol Wrocław 5:2
  • Zenit Międzybórz – Orzeł Marszowice 1:1