III liga. Tylko pięć meczów w kolejce. Pierwsza wygrana Piasta

3. kolejka III ligi za nami. Kolejka, w której rozegrano tylko 5 meczów. Aż trzy spotkania naszych drużyn zostały przełożone. Pierwsza wygrana Piast Żmigród.

Koronawirus w drużynie rezerw Miedzi Legnica. Mecz z Polonią odwołany

Ze względu na przypadki koronawirusa mecze z udziałem Miedzi II Legnica oraz Zagłębia II Lubin zostały przełożone. Z kolei mecz Ślęzy Wrocław został przełożony ze względu na spotkanie żółto-czerwonych w Pucharze Polski z II-ligowymi Wigrami Suwałki, który w czwartek odbędzie się na Kłokoczycach.

Środowa kolejka okazała się szczęśliwa dla Piasta Żmigród, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Losy meczu w Zabrzu z rezerwami Górnika rozstrzygnęły się w II połowie, w ciągu 13 minut. Wtedy – między 59 i 72 min. – na listę strzelców wpisali się Daniel Stanclik, Szymon Sołtyński i Kamil Sosna. Co prawda dla gospodarzy trafił później Ishmael Baidoo, ale zwycięstwo podopiecznych Kamila Sochy nie było zagrożona.

Cenny punkt ze Śląska przywieźli zawodnicy Foto-Higieny Gać, którzy zremisowali z ROW-em 1964 Rybnik 1:1. Gospodarze prowadzili od 7 min. pod samobójczym trafieniu Andrzeja Korytka. Wyrównał w ostatniej minucie I połowy Michał Przybylski.

Ponownie nie udało się beniaminkowi ze Świdnicy zapunktować na własnym obiekcie. Tym razem podopieczni Rafała Markowskiego ulegli MKS-owi Kluczbork 1:2. Trzeba jednak dodać, że Polonia-Stal dotąd podejmowała u siebie obecnego lidera (Ruch Chorzów) i wicelidera (MKS). W środowym meczu gola dla gospodarzy Wojciech Sowa.