Koronawirus w drużynie rezerw Miedzi Legnica. Mecz z Polonią odwołany

U piłkarza, który trenował z Miedzią II Legnica, potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Dzisiejszy mecz z Polonią Bytom został odwołany.

 

Piłkarska środa. Grają III i IV liga, wrocławska okręgówka oraz legnicki PP

Oto informacja na ten temat zamieszczona na stronie legnickiego klubu:

W poniedziałek 10 sierpnia pracownicy klubu oraz wszyscy zawodnicy i trenerzy, którzy od środy mieli rozpocząć wspólne treningi w Miedzi, zostali poddani badaniom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. U jednego z piłkarzy, który dotychczas trenował z zespołem Miedzi II, potwierdzono obecność wirusa.

 

W związku z tym cały zespół 3-ligowej Miedzi II (zawodnicy i trenerzy) oraz osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonym zawodnikiem, zostali poddani natychmiastowej izolacji. Przełożony zostanie także planowany pierwotnie na dziś mecz III ligi pomiędzy Miedzią II a Polonią Bytom.

 

Klub jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy oraz z Komisją Medyczną PZPN. Wszystko wskazuje na to, że treningi pierwszego zespołu Miedzi, które zgodnie z planem miały rozpocząć się dziś, nie są zagrożone. Klub z rozpoczęciem zajęć poczeka jednak na oficjalne stanowisko Komisji Medycznej PZPN.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *