Ślęza zremisowała z Zagłębiem II i roztrowniła przewagę nad Polonią i Ruchem

W meczu kolejki III ligi Ślęza Wrocław zremisowała z Zagłębiem Lubin 1:1. Wrocławianie, po dwóch remisach z rzędu, roztrwonili przewagę nad Polonią Bytom i Ruchm Chorzów.

Tragiczny finał poszukiwań Maćka

Po remisie przed tygodniem z Foto-Higieną Gać wrocławianie chcieli za wszelką cenę wygrać, problem w tym, że goście z Lubina nie zamierzali ułatwiać im tego zadania.

Ślęza, po pierwszych badawczych minutach, z czasem przejęła inicjatywę i nadawała ton wydarzeniom na murawie. W pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale albo minimalnie chybiali, albo dobrze bronił Kaml Bielikow. Lubinianie odgrywali groźnymi kontrami, a jedna z nich zakończyła się strzałem Błażeja Czubana w słupek.

W 53 min. doszło do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym gości, po której wrocławianie – przekonani o faulu jednego z graczy Zagłębia – domagali się rzutu karnego, ale gwiazdek arbitra milczał.

Żołto-czerwoni dopięli swego w 71 min. za sprawą Piotra Stępnia, który w końcu wstrzelił się w bramkę gości. Radość z prowadzenia trwała jednak tylko 9 minut, do gola po strzale z dystanu autorsta Kacpra Laskowskiego.

Ostatecznie mecz na Kłokoczycach zakończył sie remisem 1:1. Wrocławianie pozostali na fotelu lidera, ale druga w tabeli Polonia Bytom, która traci 2 punkty do Ślęzy, a jeden mecz mniej rozegrany.