Podczas weekendu nie zagrają. Mecze odwołane z powodu koronawirusa

Przed nami kolejny piłkarski weekend. Nie wszystkie mecze jednak się odbędą. Niestety, szalejąca pandemia koronawirusa nie oszczędza również zawodników drużyn w naszym regionie.

 

Czerwona strefa w całym kraju. Co to oznacza dla piłki nożnej?

Przed nami kolejny piłkarski weekend. Nie wszystkie mecze jednak się odbędą. Niestety, szalejąca pandemia koronawirusa nie oszczędza również zawodników drużyn w naszym regionie.

 

Rosnąca w szybkim tempie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce dotyczy również zawodników grających w niższych ligach. Niestety, powoduje to również komplikacje w rozgrywkach, bowiem całe drużyny trafiają na kwarantanne.

 

Z powodu zagrożenia epidemicznego odwołane zostało spotkanie III ligi Rekord Bielsko-Biała – Ślęza Wrocław. Ten mecz przełożono na 11 listopada br. Co ciekawe, przełożone wcześniej na ten termin spotkanie pomiędzy Ślęzą i Gwarkiem Tarnowskie Góry „wróciło” do pierwotnej daty, czyli 28 listopada br.

 

Pod znakiem zapytania stanęło również spotkanie Foto-Higiena Gać – Polonia Bytom. W związku z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u jednej z osób w klubie z Gaci, od 19 października treningi zespołu były zawieszone. Ostatecznie mecz odbędzie się zgodnie z planem, czyli w sobotę o godz. 14.30.

 

Nie odbędzie się natomiast sobotni mecz zachodniej grupy Koleje Dolnośląskie IV ligi pomiędzy Karkonoszami Jelenia Góra i Gryfem Gryfów Śląski. W zespole gości jeden z zawodników uzyskał pozytywny wynik testu, a cała drużyna została skierowana na kwarantannę. Nowy termin meczu to 4 listopada br.

 

O prawdziwym pechu może mówić zespół Zamku Kamieniec Ząbkowicki z wałbrzyskiej okręgówki. Po dwóch tygodniach bez gry z powodu pozytywnego wyniku u jednego z graczy, zawodnicy myśleli, że uda im się wreszcie rozegrać spotkanie ligowe. Niestety, okazało się, że jeden z zawodników Trojana Lądek Zdrój otrzymał pozytywny wynik i mecz na prośbę gości został przełożony na 28 listopada br.

 

Nie odbędzie się również hitowo zapowiadający się mecz w II grupie wrocławskiej klasy A Bór Oborniki Śląskie – Błysk Kuźniczysko. Mecz został przełożony na środę, 18 listopada. Zostanie on rozegrany w Łozinie o godzinie 18.

 

W grupie III A klasy przełożone zostały aż trzy spotkania:

  • Lotnik Twardogóra – Widawa Bierutów
  • Długołęka 2000 – Widawa Kiełczów
  • Dąb Dobroszyce – Czarni II Jelcz-Laskowice

 

W grupie I A klasy przełożone zostały dwa spotkania:

  • Pogoń Miękinia – Zieloni Rakoszyce
  • Muchobór Wrocław – KP Brzeg Dolny

 

W B klasie wrocławskiej nie dojdzie do derbów w grupie IV Borowianka Borowa – KS Byków.

 

Macie informację o innych przełożonych meczach z powodu pandemii? Dajcie znać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *