III liga. Brawo Ślęza, Piast i Zagłębie II. Komplet punktów w zaległych meczach

W środę, 18 listopada, odbyły się trzy zaległe mecze w 3. grupie III ligi z udziałem trzech naszych drużyn. Zdobyły one komplet punktów.

13-meczowa seria bez wygranej przerwana. Czy Orzeł jeszcze wzleci w górę tabeli?

Jako jedyni na własnym boisku grali zawodnicy Ślęzy Wrocław. W meczu z Polonią Nysa podopieczni Grzegorza Kowalskiego byli faworytami i w meczu to potwierdzili, choć w pewnym momencie musieli mieć się na baczności. Gospodarze objęli prowadzenie w 22 min. po golu Filipa Olejniczaka, a chwilę później rezultat podwyższył Adam Samiec.

Gdy w 54 min. na 3:0 podwyższył Mateusz Kluzek wydawało się, że jest już po meczu. Wysokie prowadzenie chyba uśpiło nieco żółto-czerwonych. W 66 min. gola do gości zdobył z rzutu karnego Adam Setla, a w 69 min. kontaktową bramkę strzelił Patryk Ostrowski. Gracze Polonii z pewnością uwierzyli w tym momencie, że jeszcze mogą powalczyć o zdobycz punktową. Na szczęście już po kolejnych 3 minutach wybił im to z głów Kornel Traczyk, który ustanowił wynik meczu na 4:2.

Niezwykle ważne, trzecie z rzędu, zwycięstwo odniósł Piast Żmigród. Goście objęli prowadzenie w Brzegu po golu Błażeja Chouwera, ale Stal wyrównała w ostatniej akcji pierwszej połowy. W drugiej części na murawie panowali już podopieczni Kamila Sochy, którzy po dwóch golach Eryka Morysona i jednym Daniela Stanclika (gol w piątym kolejnym meczu) wygrali 4:1.

Tymczasem w Zabrzu, w meczu rezerw dwóch drużyn z ekstraklasy, Zagłębie pokonało Górnika 2:0. Losy meczu rozstrzygnęły się w ciągu pierwszych 30 minut spotkania. Gole dla Miedziowych strzelili Bartek Zynek i Patryk Kusztal.

3 thoughts on “III liga. Brawo Ślęza, Piast i Zagłębie II. Komplet punktów w zaległych meczach

1. …no i dlaczego nie ma mojego komentarza (?), przecież wszystko to co napisałem to prawda, jeśli nie lubicie czystego sportu to ten wasz portal nie ma żadnego sensu – lepiej go zamknijcie, bo się ośmieszacie…

1. …moje pozwolenie nie ma tu nic do rzeczy, wasz portal, wy decydujecie, co tu zamieszczacie, ale ponieważ jesteście za bezkarnym handlowaniem meczami i schlebiacie ludziom, którzy tym się na potęgę zajmowali to to faktycznie nie jest miejsce dla mnie, cenię sobie czysty sport tworzony przez uczciwych ludzi, a ci, którzy uczciwi nie byli nie powinni się tym sportem zajmować i to oni powinni być piętnowani, a nie ja za swój komentarz (w którym po prostu napisałem prawdę i niczego złego nie zrobiłem), skoro jednak jest na odwrót, więc zgodnie z zaleceniem nie będę was czytał…