13-meczowa seria bez wygranej przerwana. Czy Orzeł jeszcze wzleci w górę tabeli?

Po 13 meczach bez kompletu punktów, Orzeł Lubawka wygrał ligowy mecz pokonując Orła Prusice 6:2. Czy beniaminek jeszcze powalczy o utrzymanie się w IV lidze?

4LigaWschód. Ostre strzelanie i kartkowanie w Brzezinie. Czołówka pewnie wygrywa

Mecz dwóch Orłów w Lubawce kończył w niedzielę 18. kolejkę wschodniej grupy Koleje Dolnośląskie IV ligi. Spotkały się dwie drużyny z dolnych rejonów tabeli, które bardzo potrzebują punktów jeśli realnie chcą powalczyć jeszcze o IV-ligowy byt.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 8 min. po golu Kamila Dudy, ale prusiczanie wyrównali w 31 min. Na listę strzelców wpisał się Maciej Głogowski. Szybko odpowiedział jednak Krzysztof Musiał i beniaminek prowadził do przerwy 2:1. Po zmianie stron podopieczni Jacka Fojny całkowicie kontrolowali wydarzenia na boisku aplikując przyjezdnym kolejne 4 gole. Strzelali: Tomasz Szyszka, Krzysztof Musiał, Antonio Gomes oraz Łukasz Wincza. Dopiero wtedy rozmiary porażki zmniejszył Marcin Broda.

Orzeł Lubawka przerwał tym samym serię 13 meczów bez wygranej. W tym czasie 11 spotkań przegrał, a dwa zremisował.

Sytuacja beniaminka wciąż jest kiepska. Zwłaszcza że w tym sezonie liczba spadkowiczów będzie większa niż zwykle. Dlatego bardzo ważne będzie ostatnie spotkanie w rundzie, w najbliższy weekend, w którym zespół z Lubawki zagra w Pieszycach z ostatnią w tabeli Pogonią. Ewentualna wygrana sprawi, że nadzieja na utrzymanie się w IV lidze wciąż będzie się tliła.