Najpierw walkower, potem odwołanie. Mecz w drugim terminie trwał… 10 minut

Mecz Sokół Smolec – Zieloni Rakoszyce w pierwotnym terminie się nie odbył. Najpierw gospodarze zostali ukarani walkowerem, ale później wyznaczono drugi termin spotkania. Przełożony mecz trwał… 10 minut.

 

Błysk wygrywa w hicie i zimę spędzi jako lider. Bresna druga, Bór jeszcze powalczy?

Pierwotnie mecz Sokół Smolec – Zieloni Rakoszyce w grupie I wrocławskiej A klasy miał się odbyć 26 września. Spotkanie jednak nie doszło do skutku, a okoliczności tego zdarzenia były dość nietypowe. Tego dnia we Wrocławiu i okolicach mocno padało, choć deszcz przestał padać grubo ponad godzinę przed planowanym rozpoczęciem meczu.

 

Według przyjezdnych murawa nadawała się do gry, ale goście nie byli w stanie namalować linii na mokrej nawierzchni. Klub ze Smolca tłumaczył, że linie były namalowane w piątek. Z powodu ulewy boisko „pływało”, w niektórych miejscach stała woda i nie nadawało się do grania. „Goście, mimo pogody chcieli grać. Sędzia poprosił o odnowienie linii, ale nie dało się ich zrobić, bo było za mokro” – tłumaczy na naszych łamach przedstawiciel Sokoła.

 

Ostatecznie komisja ds. rozgrywek ukarała Sokoła Smolec walkowerem za to, że nie przygotował boiska do meczu. Klub ze Smolca odwołał się od tej decyzji, a komisja odwoławcza uznała jego argumenty. Walkowera anulowano, a nowy termin meczu został wyznaczony na środę, 18 listopada.

 

Mecz odbył się w Środzie Śląskiej, bo musiał odbyć się przy sztucznym świetle. I trwał… 10 minut. Goście bowiem stawili się na spotkaniu w siedmioosobowym składzie. „Niestety, jesteśmy zdziesiątkowani przez choroby i kontuzje, a kilku kluczowych zawodników nie udało się ściągnąć z pracy. Mimo wszystko wyszliśmy na to spotkanie. Po pięciu minutach straciliśmy pierwszego gola, a chwilę później czerwoną kartką za zagranie ręką został ukarany Mateusz Sujecki i sędzia zakończył mecz z powodu zbyt małej liczby zawodników naszej drużyny” – czytamy na fanpage Zielonych.

 

Sokół dostanie wkrótce 3 punkty walkowerem, co z pewnością przedłuży jego szanse w wcale o awans do okręgówki. Po rundzie jesiennej zespół ze Smolca jest 2. w tabeli ze stratą 4 punktów do lidera z Bielan Wrocławskich.

 

 

One thought on “Najpierw walkower, potem odwołanie. Mecz w drugim terminie trwał… 10 minut

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *