Drużyna z B klasy szuka trenera

Sparta II Wrocław, zespół występujący w 5. grupie wrocławskiej B klasy, poszukuje trenera. Poniżej szczegóły ogłoszenia.

Przełożony meczu okręgowego Pucharu Polski? znów przełożony

Sezon 2020/21 zespół Sparty II Wrocław rozpoczął pod wodzą trenera Mateusza Pilcha, który prowadził tę drużynę od marca 2019 roku. Rezygnacja trenera pierwszego zespołu spowodowała jednak, że trener Pilch został we wrześniu 2020 roku, a więc w trakcie trwania rundy jesiennej, szkoleniowcem pierwszej “A” klasowej drużyny Sparty.

Co ciekawe, w przeszłości podobna sytuacja miała miejsce z trenerem Andrzejem Gomołyskiem, który będąc trenerem “dwójki” objął pierwszy zespół naszego klubu, a obecnie jest szkoleniowcem występującego w okręgówce Kolektywu Radwanice.

Po przejściu trenera Pilcha do “jedynki”, tymczasowym trenerem Sparty II Wrocław został Łukasz Zając, który pełnił swoją funkcję do końca rundy jesiennej. Jego misja dobiegła końca, dlatego też aktualnie poszukiwana jest nowa osoba do objęcia od początku przygotowań do rundy wiosennej funkcji trenera Sparty II Wrocław.

Rundę jesienną drugi zespół Sparty, z dorobkiem 24 punktów zdobytych w piętnastu kolejkach ligowych, zakończył na siódmym miejscu w tabeli grupy V B klasy. Spartanie po dobrym początku, utrzymywali się nawet na ligowym podium, jednak po serii remisów (aż sześć w rundzie), spadli w tabeli kończąc rundę z dziewięcioma punktami straty do ligowego podium. Warto nadmienić, że drużyna w trakcie rundy poniosła tylko trzy porażki.

Przed nowym trenerem będzie zatem możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i warsztatu trenerskiego w zespole, dla którego celem będzie poprawa obecnie zajmowanej pozycji w lidze i ponownie dołączenie do czołówki tabeli. Start zimowego okresu przygotowawczego dla obu naszych drużyn zaplanowany został na wtorek 12 stycznia 2021 roku.

Wymagania od kandydatów na trenera:

• posiadania aktualnej licencji trenerskiej (minimum UEFA D),
  • posiadania wiedzy w zakresie trenowania drużyny piłkarskiej,
  • prowadzenia dwóch treningów w tygodniu (godziny wieczorne),
  • prowadzenia zespołu w meczach wrocławskiej ?B? klasy (w niedzielę),
  • zaangażowania w życie drugiego zespołu i klubu,
  • rzetelnego podchodzenia do wykonywanych obowiązków.

Ze strony klubu oferujemy:

• umożliwienie zdobycia niezbędnego doświadczenia w pracy trenerskiej,
  • możliwość pracy w dobrze zorganizowanym klubie,
  • pracę z liczną grupą ambitnych zawodników,
  • otrzymanie sprzętu i odzieży trenerskiej Nike,
  • wynagrodzenie za prowadzenie drużyny (za rundę).

Zainteresowani trenerzy mogą przesyłać swoje aplikacje na maila: indata@spartawroclaw.com lub telefonicznie pod numerem: 507-150-705 (Leszek Ruszkowski).

Komentarze

Leave a Reply

IV liga

Kłopoty Baryczy. Przełamania nie było, a lider ucieka. Chrobry II pnie się w tabeli

Published

on

Na zakończenie 18. kolejki IV ligi rezerwy Chrobrego Głogów pokonały Barycz Sułów 3:2. Dla gości była to już trzecia porażka z rzędu i piąty mecz bez wygranej.

IV liga. Wiosna rozpoczęta hat-trickami. Hit dla rezerw Miedzi

Mecz w Głogowie, w którym rezerwy Chrobrego podejmowały Barycz Sułów rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami – od ataków gości. Już w 3. min. z kilku metrów strzelał Dawid Bąk, ale świetną interwencją popisał się Jakub Korolewicz. Z czasem spotkanie się wyrównało, ale nie było zbyt wielu czystych sytuacji podbramkowych. Aż do samej końcówki I połowy.

Wtedy najpierw (w 38. min.) do bramki gości trafił Maciej Maćkowiak, a w 44. min. Gracjan Antkowiak podwyższył na 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się więc podobnie jak pierwsza – od zmasowanych ataków gości. Tym razem z lepszym rezultatem, bo już w 50. min. Jakub Bohdanowicz wykorzystał zagranie Grzegorza Kotowicza i w zamieszaniu podbramkowych trafił do siatki głogowian. Odpowiedź gospodarzy była jednak błyskawiczna. Już po 60 sekundach Fabian Wojtal wykorzystał błąd defensywy Baryczy w wyprowadzeniu piłki i podwyższył wynik na 3:1.

W 79. min. sułowianie, za sprawą samobójczej bramki, znów złapali kontakt, ale mimo ataków nie zdołali choćby wyrównać.

Porażka w Głogowie to trzecia przegrana z rzędu jednego z głównych – przynajmniej przed sezonem – pretendentów do awansu, a także piąty mecz bez wygranej. Obecnie Barycz traci do lidera z Woliborza 11 punktów.

Tymczasem głogowianie po wygranej awansowali na 6. miejsce w tabeli.

Continue Reading

Wrocław

Dwie drużyny – z Wrocławia i okolic – szukają sparingpartnerów

Published

on

Sparingpartnerzy poszukiwani

Dwie drużyny – Wratislavia Wrocław i Błękitni Pustków Wilczkowski – szukają sparingpartnerów na najbliższy weekend.

Wiosna rozpoczęta hat-trickami. Hit dla rezerw Miedzi

Wratislavia Wrocław, drużyna z okręgówki, szuka sparingpartnera na sobotę, 9 marca. Szczegóły do ustalenia z trenerem od nr tel. 509 071 194.

Błękitni Pustków Wilczkowski, zespół z A klasy, szukają sparingpartner na niedzielę, 10 marca. – Mamy zarezerwowane boisko o godz. 11 w Kobierzycach – informują Błękitni.

Kontakt pod nr tel. 508 473 659.

III liga

III liga. Derby w cieniu kontrowersji. Wygrana rezerw Śląska, porażka Karkonoszy

Published

on

19. kolejka III ligi. Derby dla Górnika – było ciekawie i kontrowersyjnie. Śląsk II wygrał w Gubinie, porażka Karkonoszy z rezerwami Rakowa.

Bardzo ciekawe spotkanie zobaczyli kibice, którzy wybrali się na mecz Ślęzy Wrocław z Górnikiem Polkowice. Nie brakowało emocji, ale również kontrowersji. Ślęza na swojej stronie internetowej nie gryzie się w język: – W tym spotkaniu, w którym tak samo jak przed tygodniem, zagrało aż 9. juniorów, żółto-czerwoni zasłużyli przynajmniej na punkt, z którego zostali jednak okradzeni przez arbitra.

Strzelanie rozpoczęło się w 20. min., kiedy sprytnym strzałem popisał się Roman Heresh. Wrocławianie jeszcze przed przerwą mieli dwie dobre okazje by podwyższyć prowadzenie, ale w ostatniej minucie I połowy gola… stracili, kiedy Maciej Bancewicz wykorzystał błąd rywala i trafi na 1:1. W 57. min. gospodarze ponownie objęli prowadzenie po trafieniu Oskara Hampela, ale cieszyli się z niego tylko cztery minuty, po których wyrównał Kacper Adamczyk.

Kolejne minuty były tyleż emocjonujące, co kontrowersyjne. – W 70. min. bliski strzelenia swojego gola był Heresh, lecz po jego strzale piłka trafiła w rękę stojącego tuż przed bramką polkowickiego obrońcy. Gwizdka sędziego nie usłyszeliśmy. Usłyszeliśmy go za to w 76 min. i wywołał on ogromną konsternację, zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy i sztabu szkoleniowego Ślęzy, bowiem arbiter wskazał na rzut karny dla Górnika. Oglądając później tę sytuację na nagraniu, jesteśmy pewni, że nie miał on podstaw do podyktowania jedenastki, a zareagował na krzyk (tych krzyków ze strony polkowiczan było bardzo wiele podczas całego meczu) i teatralny upadek doświadczonego zawodnika drużyny gości – czytamy na stronie Ślęzy (sytuację można zobaczyć w klipie poniżej). Karnego wykorzystał Bancewicz i choć Ślęza do końca walczyła o wyrównanie, to punkty pojechały do Polkowic.

Wiele działo w Jeleniej Górze, gdzie gościły rezerwy Rakowa Częstochowa. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Michała Pojaska, a przy wyniku 1:0 w poprzeczkę trafił nowy napastnik Karkonoszy Czech Filip Firbacher. Chwilę później było już 1:1, kiedy wyrównał Piotr Nocoń. Jeleniogórzanie mogli ponownie wyjść na prowadzenie jeszcze w I połowie, ale Firbacher nie wykorzystał rzutu karnego. Mimo że do końca meczu obie drużyny miały jeszcze sporo sytuacji, padł tylko jeden gol – w 85. min. Tobiasz Mras zapewnił przyjezdnym 3 punkty.

Wicelider Śląsk II Wrocław grał na wyjeździe w Gubinie z Cariną. Rezerwy WKS-u wygrały 2:1 po golach Aleksandra Wołczka i Szymona Michalskiego.

on

18. kolejka IV ligi. Drużyny IV ligi rozpoczęły rundę wiosenną. Pierwsze marcowa kolejka nie obfitowała w niespodzianki, a w większości meczów wygrywali faworyci. Co nie oznacza, że zabrakło emocji.

Rewolucja w Świdnicy. Kilkunastu nowych zawodników w kadrze “jedynki”

Kalendarz pierwszej wiosennej kolejki tak się ułożył, że dwie drużyny z czołówki grały z zespołami z końcowych rejonów tabeli. Faworyci nie zawiedli i pewnie zdobyli komplet punktów. Lider z Woliborza, na boisku w Ząbkowicach Śl. pokonał BKS Bolesławiec 5:1. Hat-trickiem popisał się nowy nabytek Słowianina Damian Celuch, a po jednym golu dołożyli Dorian Krakowski i Arkadiusz Majewski. Trafienie dla gości, z rzutu karnego, zanotował Jacek Bochnia.

Tymczasem w Oławie Moto-Jelcz podejmował Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. Gospodarze już w pierwszej połowie zaaplikowali gościom trzy gole, które ostatecznie przesądziły o wyniku. Na listę strzelców wpisali się Janusz Gancarczyk, Karol Danielik i Łukasz Skolimowski.

Hit pierwszej wiosennej kolejki miał miejsce w… Wałbrzychu, gdzie zmierzyły się zespoły rezerw Miedzi Legnica i Piasta Żmigród. Legniczanie nadspodziewanie łatwo pokonali rywala z czołówki 4:0. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Błażeja Żarkowskiego, a w II połowie hat-trickiem popisał się Szymon Skrzypczak.

Za prowadzącą piątką wielki ścisk w tabeli. Między szóstym Piastem Nowa Ruda o 13. Zenitem Międzybórz są tylko 3 punkty różnicy. Wspomniany Piast, po wielkiej rewolucji kadrowej zimą, przegrał w Dzierżoniowie z Lechią 0:3. Gole dla gospodarzy zdobywali Marcin Orłowski, Kamil Ziółkowski i Michał Ciarkowski.

Dobre serie z jesieni kontynuują zespoły ze Świdnicy, Środa Śląskiej i Złotoryi. Polonia-Stal pokonała u siebie Iskrę Księginice 2:0 po golach Wojciecha Sowy i Michała Łaskiego. Jeszcze okazalej wygrała Polonia Środa Śląska, która zwyciężyła z KS-em Łomnica 4:0. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Tomasz Wroński, a jednego zdobył Kacper Rybka.

Tymczasem Górnik, wygrywając w Węglińcu z Łużycami Lubań 2:1, odniósł piątą wygraną z rzędu i 11 mecz bez porażki. Goście prowadzili po golach Tymoteusza Wąsiewskiego i Jakuba Tycla, na które odpowiedział Kamil Kurianowicz, ale do wyrównania nie udało się doprowadzić.

Prochowiczanka prowadziła z Zenitem Międzybórz po golu Adriana Wójcika, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Filip Szczypkowski. Po zmianie stron dominowali już przyjezdni, którzy ostatecznie wygrali 4:1. Gole strzelali: ponownie Szczypkowski, a także Grzegorz Kuświk i Bartłomiej Kawka.

W niedzielę Chrobry II Głogów wygrał z Baryczą Sułów 3:2. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj: Kłopoty Baryczy. Przełamania nie było, a lider ucieka. Chrobry II pnie się w tabeli

Śląsk

Tego nikt się nie spodziewał. Trener przedłużył kontrakt i zdradził cel na sezon

Published

on

Jacek Magiera przedłużył kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Nowa umowa będzie obowiązywała do czerwca 2026 roku. Szkoleniowiec zdradził też cel na bieżący sezon.

Beniaminek IV ligi z nowym pomocnikiem. “Zenit był najkonkretniejszym klubem”

Chyba mało kto się spodziewał, że umowa z Jakiem Magierą, która obowiązywała do końca czerwca 2025 roku zostanie przedłużona już teraz. Tak się właśnie stało, o czym klub poinformował w piątek, 1 marca.

Bardzo się cieszę, że doszliśmy do porozumienia i przedłużyliśmy umowę. Cieszę się z szansy, aby w kolejnych latach pracować w Śląsku Wrocław. Z prezesem Patrykiem Załęcznym, dyrektorem Davidem Baldą i resztą pracowników klubu chcemy kontynuować to, co robiliśmy do tej pory. Cele stawiamy sobie bardzo wysokie i chcemy, aby na koniec sezonu drużyna zdobyła miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach. Nic nowego nie będziemy robić, a kontynuować to, co zaczęliśmy. Chcemy robić wszystko, żeby Śląsk rósł w siłę – powiedział Jacek Magiera klubowej stronie Śląska.

Władze klubu podkreślają, że zarówno wcześniejsze przedłużenie kontraktów z czołowymi zawodnikami, jak i obecne ze szkoleniowcem, jest element długofalowego budowania zespołu. – Całe miasto i kibice zasługują na to, żeby to był klub topowy. Piłkarze w rozmowach też wielokrotnie podkreślają, że lepszego trenera niż Jacek Magiera nie ma – puentuje Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

IV liga

Published

on

Sebastian Białasik został zawodnikiem beniaminka IV ligi Zenitu Międzybórz. Przeniósł się z Piasta Nowa Ruda.

Rehabilitacja, powrót i wypożyczenie. Roszady bramkarskie w IV-ligowym Piaście

Sebastian Białasik to środkowy pomocnik, który pierwsze kroki stawiał w Bielawiance Bielawa. Później miał angielski etap swojej przygody z piłką, gdy – jako nastolatek – występował w takich zespołach jak Norwich City, Norwich United czy Dereham Town. Po powrocie do Polski trafił do Stali Mielec (występował w drużynie CLJ), a następnie grał w Kolorado Wola Chorzelowska i w trzecioligowych Karpatach Krosno.

Ostatnich kilka lat spędził w Polonii-Stali Świdnica, a w rundzie jesiennej występował w Piaście Nowa Ruda. Tam w przerwie zimowej doszło kadrowej rewolucji, a wielu zawodników zmieniło klub. Wśród nich jest również 25-letni pomocnik. – Zenit był najkonkretniejszym klubem, który zainteresował się mną po tym, jak podziękowano mi w Nowej Rudzie. Klub włożył dużo starań, żebym do nich dołączył, co też nie było takie proste i za to jestem wdzięczny – powiedział zawodnik na klubowym profilu Zenitu.

Przychodząc znałem tylko jednego zawodnika, ale po tym miesiącu już zdążyłem zapoznać się z każdym i wydaje mi się, że dobrze się wkomponowałem w szatnię – dodaje Białasik.

Jak przyznaje zawodnik, celem zespołu w rundzie wiosennej jest uniknięcie baraży o utrzymanie się w IV lidze. Przypomnijmy, że Zenit po rundzie jesiennej zajmuje 13. miejsce w tabeli i na razie jest na miejscu barażowym.