Solidny zespół z wrocławskiej B klasy szuka trenera

Sparta II Wrocław, zespół występujący w 5. grupie wrocławskiej B klasy, poszukuje trenera. Poniżej szczegóły ogłoszenia.

 

Przełożony meczu okręgowego Pucharu Polski… znów przełożony

Sezon 2020/21 zespół Sparty II Wrocław rozpoczął pod wodzą trenera Mateusza Pilcha, który prowadził tę drużynę od marca 2019 roku. Rezygnacja trenera pierwszego zespołu spowodowała jednak, że trener Pilch został we wrześniu 2020 roku, a więc w trakcie trwania rundy jesiennej, szkoleniowcem pierwszej „A” klasowej drużyny Sparty.

 

Co ciekawe, w przeszłości podobna sytuacja miała miejsce z trenerem Andrzejem Gomołyskiem, który będąc trenerem „dwójki” objął pierwszy zespół naszego klubu, a obecnie jest szkoleniowcem występującego w okręgówce Kolektywu Radwanice.

 

Po przejściu trenera Pilcha do „jedynki”, tymczasowym trenerem Sparty II Wrocław został Łukasz Zając, który pełnił swoją funkcję do końca rundy jesiennej. Jego misja dobiegła końca, dlatego też aktualnie poszukiwana jest nowa osoba do objęcia od początku przygotowań do rundy wiosennej funkcji trenera Sparty II Wrocław.

 

Rundę jesienną drugi zespół Sparty, z dorobkiem 24 punktów zdobytych w piętnastu kolejkach ligowych, zakończył na siódmym miejscu w tabeli grupy V B klasy. Spartanie po dobrym początku, utrzymywali się nawet na ligowym podium, jednak po serii remisów (aż sześć w rundzie), spadli w tabeli kończąc rundę z dziewięcioma punktami straty do ligowego podium. Warto nadmienić, że drużyna w trakcie rundy poniosła tylko trzy porażki.

 

Przed nowym trenerem będzie zatem możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i warsztatu trenerskiego w zespole, dla którego celem będzie poprawa obecnie zajmowanej pozycji w lidze i ponownie dołączenie do czołówki tabeli. Start zimowego okresu przygotowawczego dla obu naszych drużyn zaplanowany został na wtorek 12 stycznia 2021 roku.

 

Wymagania od kandydatów na trenera:

 • posiadania aktualnej licencji trenerskiej (minimum UEFA D),
 • posiadania wiedzy w zakresie trenowania drużyny piłkarskiej,
 • prowadzenia dwóch treningów w tygodniu (godziny wieczorne),
 • prowadzenia zespołu w meczach wrocławskiej „B” klasy (w niedzielę),
 • zaangażowania w życie drugiego zespołu i klubu,
 • rzetelnego podchodzenia do wykonywanych obowiązków.

 

Ze strony klubu oferujemy:

 • umożliwienie zdobycia niezbędnego doświadczenia w pracy trenerskiej,
 • możliwość pracy w dobrze zorganizowanym klubie,
 • pracę z liczną grupą ambitnych zawodników,
 • otrzymanie sprzętu i odzieży trenerskiej Nike,
 • wynagrodzenie za prowadzenie drużyny (za rundę).

 

Zainteresowani trenerzy mogą przesyłać swoje aplikacje na maila: indata@spartawroclaw.com lub telefonicznie pod numerem: 507-150-705 (Leszek Ruszkowski).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *