Z rezerw Miedzi do pierwszej drużyny oraz do… Lubina

Napastnik Rafał Adamski przeszedł z rezerw Miedzi Legnica do rezerw Zagłębia Lubin. Do pierwszej drużyny legniczan włączony został natomiast Ruben Hoogenhout.

 

Zmiany w Wielkiej Lipe. Trener odchodzi po 4 latach, ale na tym nie koniec

19-letni Rafał Adamski został nowym zawodnikiem Zagłębia II Lubin. Urodzony w Dzierżoniowie zawodnik podpisał z Miedziowymi umowę do czerwca 2023 roku.

 

W trzecioligowych rezerwach Miedzi Adamski występował od sezonu 2018/2019. Był również zapraszany na zajęcia pierwszego zespołu. Ubiegłej zimy wraz z pierwszą drużyną przygotowywał się rundy wiosennej na obozie w Turcji, występując także w sparingach Miedzi. W trwającym sezonie wystąpił w jednym meczu pierwszej drużyny – w Fortuna Pucharze Polski przeciwko Radomiakowi Radom.

 

Tymczasem 21-letni środkowy obrońca Ruben Hoogenhout został zgłoszony do rozgrywek Fortuna 1 Liga. Mierzący 192 cm wzrostu defensor będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na mecz z Zagłębie Sosnowiec.

 

Hoogenhout był jednym z trzech wyróżniających się zawodników rezerw, którzy zostali zaproszeni przez trenera Jarosława Skrobacza na treningów z pierwszym zespołem. Obok Holendra byli to również Bruno Garcia Marcate oraz Michał Pojasek.

 

fot. Akademia Zagłębia Lubin

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *