Z rezerw Miedzi do pierwszej drużyny oraz do… Lubina

Napastnik Rafał Adamski przeszedł z rezerw Miedzi Legnica do rezerw Zagłębia Lubin. Do pierwszej drużyny legniczan włączony został natomiast Ruben Hoogenhout.

 

Zmiany w Wielkiej Lipe. Trener odchodzi po 4 latach, ale na tym nie koniec

19-letni Rafał Adamski został nowym zawodnikiem Zagłębia II Lubin. Urodzony w Dzierżoniowie zawodnik podpisał z Miedziowymi umowę do czerwca 2023 roku.

 

W trzecioligowych rezerwach Miedzi Adamski występował od sezonu 2018/2019. Był również zapraszany na zajęcia pierwszego zespołu. Ubiegłej zimy wraz z pierwszą drużyną przygotowywał się rundy wiosennej na obozie w Turcji, występując także w sparingach Miedzi. W trwającym sezonie wystąpił w jednym meczu pierwszej drużyny – w Fortuna Pucharze Polski przeciwko Radomiakowi Radom.

 

Tymczasem 21-letni środkowy obrońca Ruben Hoogenhout został zgłoszony do rozgrywek Fortuna 1 Liga. Mierzący 192 cm wzrostu defensor będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na mecz z Zagłębie Sosnowiec.

 

Hoogenhout był jednym z trzech wyróżniających się zawodników rezerw, którzy zostali zaproszeni przez trenera Jarosława Skrobacza na treningów z pierwszym zespołem. Obok Holendra byli to również Bruno Garcia Marcate oraz Michał Pojasek.

 

fot. Akademia Zagłębia Lubin

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *