Zmiany w Wielkiej Lipe. Trener odchodzi po 4 latach, ale na tym nie koniec

Duże zmiany w czwartoligowym Sokole Wielka Lipa. Z drużyną żegna się trener Marcin Foltyn, do zmian kadrowych dojdzie zapewne również w przerwie zimowej.

 

Zaskakująca zmiana trenera czwartoligowego Orła

Klub poinformował w czwartek, że za porozumieniem stron rozwiązał umowę z trenerem Marcinem Foltynem. Był on szkoleniowcem czwartoligowca przez ponad 4 lata. Pod jego wodzą Sokół zajmował kolejno 10., 8., 5. oraz 2. miejsce w tabeli. W sezonie 2018/19 Sokół awansował do finału okręgowego Pucharu Polski.

 

Wiele wskazuje na to, że nie to jedyna zamiana, do której może dojść w przerwie między rundami. „Aby rozwiać wątpliwości dotyczące Sokoła Wielka Lipa rozmawiałem dzisiaj z przedstawicielami zarządu. Sokół będzie grał w IV lidze. Nie wycofuje zespołu. Rozpoczyna przygotowania 9 stycznia. W nowym roku zaprzestaje jakiegokolwiek płacenia za grę. Zabezpiecza tylko i wyłącznie niezbędny sprzęt, przejazdy na mecze oraz pomeczowego grilla. Przejście z „zawodowego” klubu na czysto amatorski” – napisał na facebooku Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Wiele więc może się jeszcze zdarzyć. Wkrótce poznamy nowego trenera, później będzie kształtowała się kadra, którą zobaczymy na wiosnę na czwartoligowych boiskach.

 

fot. Sokół Wielka Lipa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *