Rezerwy Sparty Wrocław mają nowego trenera

Łukasz Rutkowski został nowym trenerem Sparty II Wrocław, zespoły z wrocławskiej klasy B.

 

Dolnośląski czwartoligowiec zaprasza na testy

Niespełna 41-letni szkoleniowiec rozpoczął swoją przygodę z trenerką w sezonie 2014/15 od pracy w C-klasowy PKS Augustyn Wrocław. Później udał się na staż do Akademii Zagłębia Lubin, gdzie najpierw znalazł zatrudnienie jako asystent trenera przy drużynach młodzieżowych. Z biegiem czasu, aż do lipca 2018 roku, samodzielnie prowadził drużyny U12, U14 i U15. W lipcu 2018 roku został asystentem trenera w drużynie U17. Sprawował tę funkcję do lipca 2019 roku. Jednocześnie przez 3,5 roku był trenerem przygotowania mentalnego dla całej Akademii Zagłębia. 

 

Nowy szkoleniowiec Sparty II jest obecnie w trakcie kursu trenerskiego UEFA A. Jak informuje klub na swojej stronie, trener Rutkowski W trakcie swojej pracy będzie chciał kłaść nacisk na rozumienie gry, zasady oraz środowisko gry głównie poprzez gry zadaniowe. Wierzy, że każdy z zawodników ma duży potencjał, a zadaniem trenera jest pokazanie im tego i pomoc w przełamywaniu swoich barier i osiąganiu wyznaczonych celów.

 

Sparta II Wrocław pod wodza owego trenera rozpocznie przygotowania 12 stycznia. Po rundzie jesiennej zespół, z dorobkiem 24 punktów, zajmuje 7. miejsce w tabeli grupy V wrocławskiej B klasy.

 

Fot., źródło: spartawroclaw.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *