Dodatkowa motywacja dla naszych III-ligowców. Zagrać przeciwko Piszczkowi

Łukasz Piszczek, były reprezentant Polski, w przyszłym sezonie najprawdopodobniej zagra w III lidze w barwach LKS Goczałkowice Zdrój.

 

Najlepsze drużyny w okręgach na Dolnym Śląsku [4 x TOP 10]

Po rundzie jesiennej w 3. grupie III ligi aż cztery dolnośląskie zespoły są zagrożone degradacją do IV ligi. Polonia-Stal Świdnica i Foto-Higiena Gać znajdują się obecnie w strefie spadkowej, a Piast Żmigród i Miedź II Legnica znajdują się tuż nad kreską. Wszystkie te drużyny czeka na wiosnę walka o zachowanie ligowego bytu.

 

Z pewnością motywacji zawodnikom nie zabraknie, ale dodatkową może być fakt, że w przyszłym sezonie na boiskach III ligi zobaczymy prawdopodobnie Łukasza Piszczka, zawodnika Borussii Dortmund i byłego reprezentanta Polski.

 

Już w bieżącym sezonie Piszczek kilka razy pojawił się na ławce (formalnie jako drugi trener) LKS-u Goczałkowice Zdrój, a więc klubu którego jest współwłaścicielem. W rozmowie z Sebastianem Staszewskim na portalu sport.interia.pl zapowiedział, że wraz z końcem tego sezonu kończy z zawodową piłką. Nie przedłuży kontraktu z Borussią, ani nie podpisze umowy – mimo propozycji – z żadnym z klubów z PKO Ekstraklasy.

 

– Plan jest taki, że w czerwcu wrócę i pomogę drużynie w trzeciej lidze. Do tej pory podczas pobytu w Polsce mieszkaliśmy w Zabrzu, ale niedługo przeniesiemy się do Katowic. Stamtąd będę dojeżdżał. Na początku będę pewnie potrzebował jakiegoś odpoczynku, ale znając siebie wiem także, że będę chciał być na jak największej liczbie treningów czy sparingów. Na razie nie znamy jednak planu przygotowań – powiedział Piszczu.

 

fot. Daniel Gębala

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *