Nowy bramkarz w rezerwach Śląska. Młody talent z IV ligi

16-letni Oskar Mielcarz został nowym bramkarzem II-ligowych rezerw Śląska Wrocław. Na Oporowską trafił na zasadzie transferu definitywnego z czwartoligowej Warty Sieradz. Z WKS-em związał się 3,5-letnim kontraktem.

 

Piłkarski lockdown. Wrócą obostrzenia. Co ze sportem i piłką nożną?

Młody zawodnik karierę zaczynał w Szkółce Piłkarskiej Sławomira Chałaśkiewicza, skąd trafił do czwartoligowej Warty Sieradz. Na tym szczeblu zadebiutował już w wieku 15 lat, choć więcej szans gry otrzymywał w rezerwach sieradzkiego klubu, które występują w klasie okręgowej. Golkiper otrzymał też już powołanie na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski do lat 17.

 

– Oskar to niewątpliwie duży talent. Ma bardzo dobre warunki fizyczne, ale jest też przy tym niezwykle sprawny. Świetnie zaprezentował się na treningach przed rozpoczęciem rundy wiosennej, dlatego też podjęliśmy decyzję o podpisaniu z nim kontraktu. Liczymy, że pracując z naszym sztabem, będzie robił regularne postępy – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

 

Oskar Mielcarz to syn Macieja, również bramkarza, który przed laty występował m.in. w Amice Wronki, Koronie Kielce i Widzewie Łódź.

 

O miejsce między słupkami w drugim zespole WKS-u Mielcarz będzie walczył m.in. z Miłoszem Tysiakiem i Pawłem Budzyńskim.

 

źródło: slaskwroclaw.pl, fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *