Blisko powrotu do Ślęzy. Były król strzelców III ligi trafił jednak do II ligi

To mógł być prawdziwy transferowy hit w III lidze. Maciej Firlej był bardzo bliski powrotu do Ślęzy Wrocław. Ostatecznie jednak trafił do II ligi.

 

Nowy bramkarz w rezerwach Śląska. Młody talent z IV ligi

Maciej Firlej w ostatnim czasie trenował ze Ślęzą Wrocław, zagrał również w sparingu z rezerwami Lecha Poznań. 24-letni napastnik był bardzo bliski powrotu do żółto-czerwonych. W grze pozostawały jednak dwa kluby II ligi i ostatecznie to właśnie z jednym z nich – Zniczu Pruszków – podpisał umowę.

 

Przypomnijmy, że po sezonie 2017/18, jako król strzelców III ligi, Firlej przeszedł ze Ślęzy do występującej w ekstraklasie Korony Kielce. Nie zdołał jednak zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jesienią 2019 roku kilka razy znalazł się na ławce rezerwowych Korony, na co dzień – z powodzeniem – występował w rezerwach. Wiosnę spędził na wypożyczenie w I-ligowej Garbarni. Outsider z Krakowa z hukiem spadł jednak z I ligi, a 23-letni napastnik zagrał tylko 6 razy. Ani razu nie wpisując się na listę strzelców.

 

Po sezonie wrócił do Kielc, ale z niewielkimi szansami na granie. Zdecydował się więc na kolejne wypożyczenie. Tym razem do II-ligowej Pogoni Siedlce. Tutaj poszło mu znacznie lepiej. Zagrał 30 meczów, w których zdobył 10 goli i zaliczył 1 asystę.

 

Jesienią bieżącego sezonu 24-latek był ponownie w Kielcach, tym razem już w drużynie I-ligowej. Na zapleczu ekstraklasy wystąpił w 13 spotkaniach (450 minut), w których miał 2 asysty. 3 gole strzelił w dwóch meczach w III-ligowych rezerwach Korony.

 

Zimą były król strzelców w barwach Ślęzy rozwiązał kontrakt z klubem z Kielc. Do Wrocławia jednak, przynajmniej na razie, nie wróci. Wiosną będzie walczył w barwach Znicza o utrzymanie pruszkowian w II lidze. 

 

fot. W. Fryt/Ślęza Wrocław

Maciej Firlej na zdjęciu na drugim planie

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *