Okręgówka Wrocław. Barycz i Pogoń tracą punkty, WKS nowym liderem

21. kolejka Okręgówka Wrocław. Drużyny z czołówki tracą punkty, WKS nowym liderem. Czarni wydarli komplet punktów w 94 min.!

Okręgówka Wrocław. Hitowe derby w Solnej dla WKS-u

Wydarzeniem kolejki były derby gminy Kobierzyce, w których WKS Wierzbice wygrał w Solnej z Galaktycznymi 2:0. Więcej o tym meczu przeczytacie wchodząc w link powyżej. Podopieczni Marcina Foltyna po sobotnim meczu wskoczyli na 1.miejsce w tabeli, ale mogli je stracić po niedzielnych spotkaniach Baryczy Sułów i Pogoni Oleśnica.

Dotychczasowy lider z Sułowa podejmował Wiwę Goszcz. Gospodarze prowadzili po bramce Radosława Grzywniaka w 53 min., ale nie udało im się zwycięstwa dowieźć do końca spotkania. W 78 min. wyrównał Michał Lotka.

Bez punktu musiała obyć się druga w tabeli Pogoń Oleśnica. Spotkanie we Wrocławiu z Orłem Pawłowice rozstrzygnęło się w II połowie. Oleśniczanie prowadzili po trafieniu Karola Siódmiaka, ale po kilku minutach to gospodarze wyszli na prowadzenie po bramkach Wojciecha Macińskiego i Macieja Szymkowiaka. Ten sam zawodnik podwyższył w 83 min. na 3:1 dla Orła. Pogoń grała do końca, ale udało jej się tylko zmniejszyć rozmiary porażki po golu Mateusza Jendrycy.

Tuż za podium umocniła się Burza Godzieszowa, która nie dała większych szans Energetykowi Siechnice. Gospodarze wygrali 5:0, a na listę strzelców wpisali się: Mateusz Słomski, Kacper Belica – 2, Adam Ratajczak oraz Kewin Makówka.

Efektowną wygraną zanotowali również zawodnicy GKS-u Kobierzyce. Podopieczni Wiesława Urycza pokonali 5:1 Kolektyw Radwanice. Dla gospodarzy trafiali: Jakub Gucwa, Krystian Bagiński – 2, Wojciech Malka i Kamil Wójcik, a dla gości Daniel Stafijowski.

Czterema bramkami, tyle że 4:0, wygrał również Zenit Międzybórz, który gościł Parasol Wrocław. Gole strzelali Szymon Szewczyk, Piotr Michalewski, Julian Grzesiak i Karol Makowczyński.

Największe emocje były tym razem w Jelczu-Laskowicach, gdzie Czarni podejmowali Zachód Sobótka. Goście po 18 minutach prowadzili po bramkach Tomasza Rajczakowskiego i Dawida Januszewicza. W 22 min. gola kontaktowego strzelił Patryk Szczebelski, a tuż przed przerwą wyrównał Radosław Florek. W 52 min. to gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Piotra Kucharczyka, ale Zachód w 77 min. za sprawą drugiej bramki Januszewicza. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, zwycięską bramkę dla Czarnych zdobył w 94 min. Mateusz Fiłon.

W Malczycach Odra grała z Orłem Marszowicach. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ciągu kwadransa II połowy. Goście objęli prowadzenie po bramce Łukasza Kucyniaka, na którego po kilku minutach odpowiedział Krzysztof Naskręt. Po kolejnych kilku minutach zwycięską bramkę dla Orła strzelił Remigiusz Chowaniak.

3 punkty na wyjeździe zdobyli również gracze KS-u Żórawina, którzy wygrali w Strzelinie 2:0. Bramki strzelili Mateusz Królik oraz Andrii Danyliuk.

• Pauza: Polonia Środa Śląska.

One thought on “Okręgówka Wrocław. Barycz i Pogoń tracą punkty, WKS nowym liderem

1. Trójka sędziowska która prowadziła mecz Orzeł Pawłowice-Pogoń Oleśnica nigdy nie powinna sędziować żadnego meczu. Ci pseudosędziowie lepiej niech zajmą się czym innym bo o sędziowaniu to pojęcia nie mają.Dwa najbardziej rażące przykłady z tego meczu .Sędzia główny pokazuje żółtą kartkę nie temu zawodnikowi który faulował a temu który stoi obok mimo uwag piłkarzy obu drużyn. Liniowy od strony budynków Gem nie nadąża za akcją i nie pokazuje spalonego i w ten sposób Orzeł zdobywa drugiego gola. Prowokacyjne zachowanie sędziego przez cały mecz i dopuszczanie do ostrej gry faul. Niestety przez takich pseudosędzów wypacza się wyniki i póżniej cały trud włozony przez zawodników idzie na marne. To zreszta niejedyny przykład kiedy trójka śedziowska nie ma pojęcia o sędziowaniu i wypacza wynik spotkania. W poprzednim sezonie były dwa takie rażące mecze Czarni Jelcz Laskowice-Pogoń Oleśnica i Pogoń Oleśnica- Odra Malczyce.