IV liga mogła zagrać mimo obostrzeń? Pomysł się pojawił, ale upadł

Rozgrywki w piłce amatorskiej zostały zawieszone. Przez moment była szansa, żeby sezon w IV lidze dolnośląskiej był kontynuowany. Niestety, jednak się nie udało. Dlaczego?

 

Piłkarski lockdown na Dolnym Śląsku. Rozgrywki zawieszone. Na jak długo?

Przypomnijmy, że mimo obostrzeń od 27 lutego, Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej poinformował, że startująca w najbliższy weekend IV liga odbędzie się zgodnie z planem. Jak to możliwe?

 

Przez ostatnie dni wspólnie z klubami pracowaliśmy nad możliwością startu rundy wiosennej w rozgrywkach forBET IV Ligi w zgodzie z zapisami rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Ostatecznie wszystkie kluby forBET IV Ligi spełniają warunki określone w rozporządzeniu, więc w sobotę 20 marca wracamy na boiska” – czytamy na stronie związku.

 

Dziś (17 marca) ministerstwo zdrowia poinformowało, że podobne obostrzenia zaczną obowiązywać na terenie reszty kraju. Dlaczego więc IV ligi nie mogłaby zagrać również na Dolnym Śląsku?

 

Okazuje się, że podobny pomysł pojawił się i u nas. DolZPN sondował wśród klubów taką możliwość, ale kilka z nich nie podpisało się pod spełnieniem wymogów zgodnych z rozporządzeniem. Przypomnijmy, że dopuszcza ono możliwość rozgrywania meczów przez zawodników pobierających z klubu stypendium lub będących na kontrakcie. Inna sprawa, że nie wiadomo, czy rozporządzenie, które zacznie obowiązywać od 20 marca, będzie takiej samej treści.

 

Ponadto problem może być również z boiskami. Na razie na stronie ministerstwa mamy informację, że swoją działalność muszą zawiesić obiekty sportowe, które mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego. Jak w takiej sytuacji zachowałby się gospodarz obiektu – zazwyczaj samorząd? Czy obiekt byłby dostępny na mecz czy nie?

 

To dwa główne powody, dla których rozgrywki IV ligi na Dolnym Śląsku, podobnie jak rozgrywki niższych lig, będą zawieszone do 9 kwietnia.

 

One thought on “IV liga mogła zagrać mimo obostrzeń? Pomysł się pojawił, ale upadł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *