Piłkarski lockdown na Dolnym Śląsku. Rozgrywki zawieszone. Na jak długo?

Fatalne wieści. W całym kraju zostanie wprowadzony twardy lockdown. To oznacza zawieszenie rozgrywek w niższych ligach. Na jak długo? Co dalej?

 

„Ostatnia rozegrana kolejka”, czyli kiedy tabela może zostać uznana za końcową

W środę, 17 marca odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który poinformował o najnowszych decyzjach w sprawie pandemii i związanych z nią obostrzeniach. Niestety, sprawdził się czarny scenariusz, który zakładał wprowadzenie na terenie całego kraju, w tym Dolnego Śląska, twardego lockdownu.

 

Zgodnie z rozporządzeniem, które wejdzie w życie już 20 marca, zakazane jest uprawianie sportu na powietrzu oraz zamknięte zostaną obiekty sportowe. Rozgrywki w niższych ligach zostaną więc zawieszone. Szczegóły będą jednak znane dopiero po opublikowaniu rozporządzenia. 

 

Oznacza to, że już najbliższa kolejka w ligach, które już grały – nie odbędzie się, nie ruszy również runda wiosenna w klasach rozgrywkowych, które miały wystartować w najbliższy weekend.

 

Wprowadzone obostrzenia mają obowiązywać do 9 kwietnia. Co dalej? Po tym czasie rozgrywki zostaną wznowione o ile, oczywiście, pozwoli na to sytuacja pandemiczna. Niestety, jak zapowiedział minister – jeśli sytuacja się nie poprawi, władze będą „zamykać wszystko”.  

 

Runda wiosenna będzie musiała być więc wydłużona. Jak to wszystko będzie wyglądało w praktyce? Będziemy na  łamach portalu na bieżąco informować.

 

AKTUALIZACJA

„Dolnośląski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z ogłoszonymi obostrzeniami Ministra Zdrowia, czasowo zawiesza rozgrywki IV ligi oraz klas niższych” – poinformował związek na swojej stronie.

 

 

   

 

 

 

      

 

One thought on “Piłkarski lockdown na Dolnym Śląsku. Rozgrywki zawieszone. Na jak długo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *