Piłkarski lockdown na Dolnym Śląsku. Rozgrywki zawieszone. Na jak długo?

Fatalne wieści. W całym kraju zostanie wprowadzony twardy lockdown. To oznacza zawieszenie rozgrywek w niższych ligach. Na jak długo? Co dalej?

 

„Ostatnia rozegrana kolejka”, czyli kiedy tabela może zostać uznana za końcową

W środę, 17 marca odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który poinformował o najnowszych decyzjach w sprawie pandemii i związanych z nią obostrzeniach. Niestety, sprawdził się czarny scenariusz, który zakładał wprowadzenie na terenie całego kraju, w tym Dolnego Śląska, twardego lockdownu.

 

Zgodnie z rozporządzeniem, które wejdzie w życie już 20 marca, zakazane jest uprawianie sportu na powietrzu oraz zamknięte zostaną obiekty sportowe. Rozgrywki w niższych ligach zostaną więc zawieszone. Szczegóły będą jednak znane dopiero po opublikowaniu rozporządzenia. 

 

Oznacza to, że już najbliższa kolejka w ligach, które już grały – nie odbędzie się, nie ruszy również runda wiosenna w klasach rozgrywkowych, które miały wystartować w najbliższy weekend.

 

Wprowadzone obostrzenia mają obowiązywać do 9 kwietnia. Co dalej? Po tym czasie rozgrywki zostaną wznowione o ile, oczywiście, pozwoli na to sytuacja pandemiczna. Niestety, jak zapowiedział minister – jeśli sytuacja się nie poprawi, władze będą “zamykać wszystko”.  

 

Runda wiosenna będzie musiała być więc wydłużona. Jak to wszystko będzie wyglądało w praktyce? Będziemy na  łamach portalu na bieżąco informować.

 

AKTUALIZACJA

“Dolnośląski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z ogłoszonymi obostrzeniami Ministra Zdrowia, czasowo zawiesza rozgrywki IV ligi oraz klas niższych” – poinformował związek na swojej stronie.

 

 

   

 

 

 

      

 

One thought on “Piłkarski lockdown na Dolnym Śląsku. Rozgrywki zawieszone. Na jak długo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *