III liga. Punkt w debiucie Foltyna, spóźniona pogoń beniaminka

26. kolejka III ligi. Tylko Ślęza i Miedź II z kompletem punktów, remis w debiucie Marcina Foltyna w Żmigrodzie. Polonia-Stal goniła, ale wicelidera nie dogoniła. Bez niespodzianki w Lubinie.

Pierwszy wygrana Łobodzińskiego na ławce rezerw Miedzi

Jako pierwsi na ligowe boiska wybiegli już w piątek zawodnicy rezerw Miedzi, którzy w Rybniku pokonali ROW 3:1 i odskoczyli od strefy spadkowej na 3 punkty. Więcej o meczu legniczan przeczytacie klikając link powyżej.

Ze zmiennym szczęściem grały pozostałe nasze drużyny walczące o utrzymanie się w lidze. Piast Żmigród w debiucie Marcina Foltyna na ławce trenerskiej podejmował MKS Kluczbork. Gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Daniela Stanclika tuż przed końcem I połowy spotkania. Niestety, goście zaraz po zmianie stron wyrównali za sprawą Lucjana Zielińskiego, w 66 min. Norbert Jaszczak wyprowadził MKS na prowadzenie. Piast zagrał ambitnie do końca, ale udało się tylko wyrównać. Znów po bramce Stanclika, który zapewnił żmigrodzianom cenny punkt.

Podobnie jak przed tygodniem, piłkarze Polonii-Stali Świdnica znów pokazali spory charakter, ale tym razem nie udało się zapunktować. Było o tyle trudno, że swój pościg w meczu z Polonią w Bytomiu rozpoczęli przy stanie 4:0 dla gospodarzy. Pod koniec meczu, w ciągu czterech minut, świdniczanie strzelili 3 gole. Na listę strzelców wpisali się Robert Myrta, Grzegorz Borowy i Damian Kasprzak. Goście mieli nawet okazję do wyrównania, ale nie udało się strzelić, a po chwili na 5:3 dla wicelidera trafił Damian Celuch.

Foto-Higiena Gać również nie powiększyła swojego stanu posiadania, ale to z powodu pauzy w tej kolejce.

W meczach naszych dwóch drużyn z górnej połowy tabeli padło tylko po jednej bramce. Mimo sporej przewagi Ślęza Wrocław skromnie pokonała Wartę Gorzów Wlkp. po bramce niezawodnego ostatnio Piotra Stępnia.

Tymczasem rezerwy Zagłębia Lubin podejmowały lidera z Chorzowa, ale niespodzianki nie było. Ruch wygrał 1:0 po trafieniu Mariusz Idzika.