Burza Godzieszowa złożyła wniosek do Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN

Burza Godzieszowa nie poddaje się. Klub wydał oświadczenie, a także złożył wniosek do Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Trzęsienie ziemi w okręgówce. Jeden klub wykluczony, kolejne zagrożone

Przypomnijmy, że niedawno Burza została wykluczona z wrocławskiej okręgówki oraz zdegradowana do B klasy. Powód? Brak udziału drużyn orlików/żaków w turniejach młodzieżowych.

 

W środę przed południem Burza odniosła się do całej sytuacji. Przede wszystkim klub zarzuca związkowi, że decyzję w I instancji podjęła nie ta komisja, która powinna. Z tego powodu został złożony również wniosek do Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Oto całe oświadczenie Burzy Godzieszowa

W związku z wycofaniem klubu z rozgrywek wrocławskiej okręgówki, chcielibyśmy przedstawić wszystkim zainteresowanym stanowisko klubu.

 

Klub stanowczo sprzeciwia się decyzji Komisji ds. Rozgrywek DZPN w sprawie wycofania z rozgrywek, a co za tym idzie degradację o dwie klasy rozgrywkowe! Decyzja ta jest najwyższym wymiarem kary! Szkoda, że zastosowana TYLKO wobec naszego klubu…

 

Cytując Prezesa DZPN w Słowie Sportowym „Gorsze rzeczy działy się w Odrze Malczyce, Galaktikos Solna oraz 11 Kąty Wrocławskie, które są zamieszane w proceder lewych meczów na papierze”.

 

Nasz klub nie brał udziału w „fikcyjnych meczach na papierze”, po prostu ze względu na zbyt małą liczbę dzieci nie wzięliśmy udziału w kilku turniejach. I nie jest to zła wola klubu, tylko podczas pandemii oraz w okresie dużej liczy zachorowań, Rodzice w obawie o zdrowie dzieci jak i swoje po prostu nie stawiali się na turniejach. Wiec dlaczego TYLKO wobec naszego klubu zostały wyciągnięte maksymalne kary?!

 

„Argumenty typu pandemia, brak zgody rodziców albo nie zebrali się” nie przekonały Komisji Dyscyplinarnej i Komisji Odwoławczej. To ponownie cyt. Prezesa DZPN.

 

Tutaj pojawia się wątek Komisji, która powinna wydać „wyrok” w tej sprawie… Według wywiadu udzielonego przez Pana Prezesa zrobiła to Komisja Dyscyplinarna i wszystko byłby ok, ale decyzję wydała Komisja ds. Rozgrywek w składzie… brak danych osób orzekających (ciekawe dlaczego?), już o podpisach na dokumencie nie wspomnę. Podpis widnieje tylko u Sekretarza Komisji ds. rozgrywek.

 

Klub oczywiście odwołał się od tej decyzji (nie unikając kary), ale Komisja Odwoławcza nie przyjęła jakichkolwiek tłumaczeń (brak możliwości osobistego stawienia się na komisji przedstawicieli klubu tylko pisemne wyjaśnienia). Nadmienię tylko, że ww. Komisja w dniu 14 maja 2021 r. obradowała zdalnie (o czym poinformowała Klub w Zarządzeniu Przewodniczącego Komisji Odwoławczej 10 maja 2021 r. również bez jakichkolwiek podpisów) z uwagi… „na aktualna sytuację rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV – 2, wywołującą chorobę COVID – 19 i związanym z tym ogłoszeniem stanu epidemii na terenie RP posiedzenie w przedmiocie rozpoznania powyższego odwołania odbędzie się udziału stron”.

 

Jak w takim razie tratować słowa Prezesa DZPN w sprawie pandemii? Dzieci i Rodzice muszą stawić się na turniej, natomiast Szanowna Komisja jak najbardziej może skorzystać i powołać się na „rozprzestrzeniający wirus”.

 

Kolejnym zarzutem w naszym kierunku jest brak zawodników zgłoszonych w systemie Extranet. Zawodnicy do dwóch kategorii zostali zgłoszenie w miesiącu wrześniu. Niestety, wniosek o uprawnienie zawodników widniał w systemie jako „w edycji” po zapisie ostatecznym z naszej strony. Niestety, po zmianie systemu nasze zgłoszenie o potwierdzenie zawodników zostało usunięte przez system (prawdopodobnie błąd systemu). Odpowiedź ze strony DZPN „to wasz problem” (rozmowa telefoniczna). System Extranet – system doskonały!

 

Zarząd Klubu Burza Godzieszowa ma świadomość braku uczestnictwa swoich drużyn w kilku turniejach i nie unika odpowiedzialności z tego tytułu, jednakże surowość kary jaką wydał DZPN jest niewspółmierne w porównaniu do innych orzeczeń Komisji Dyscyplinarnej, które ukazały się w komunikacie na stronie DZPN (brak w tych orzeczeniach decyzji w sprawie klubu Burza Godzieszowa).

 

Informujemy również, że złożony został wniosek do Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dziwnym zbiegiem okoliczności po złożeniu naszego wniosku pojawiło się na FB ogłoszenie w sprawie naboru do Komisji Dyscyplinarnej DZPN.

 

One thought on “Burza Godzieszowa złożyła wniosek do Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN

  1. Stołki obsadzone dla kolegów kolegi. Smród się ciągnie, zepsucie się rozkłada. Solna,Malczyce i Kąty z niesmakiem patrzę na to co robi związek! Tutaj ewidentna degradacja każdego z klubów,ale ekhm.. pardom,Panowie płacą pod stołem i zostają w lidze a kto nie posypie ten nie zostaje na obecnym strzeblu. Burza nie przestrzegała regulaminu,ale czy taka kara jest słuszna? Sprzedajesz mecze zostajesz w lidze? Nie masz w pandemii młodzików w turniejach, degradacja out! Ile kosztuje głupota hmm? Burza warto dać artykuły do gazet i mediów,walczcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *