III liga. Foto-Higiena goni Piasta. Kto spadnie, a kto się utrzyma?

36. kolejka III ligi. Trzy zwycięstwa i jedna porażka – oto bilans naszych drużyn w sobotnich meczach. Foto-Higiena czy Piast – kto spadnie, a kto się utrzyma w lidze? A może obie drużyny zostaną? 

 

III liga. Piast przegrał ze Stalą i nie odskoczył od strefy spadkowej

Sezon w III lidze dobiega końca, mamy coraz mniej niewiadomych. Jedną z głównych jest to, ile dolnośląskich drużyn spadnie do IV ligi. Przesądzona jest już degradacja Polonii-Stali Świdnica. Wszystko wskazuje na to, że będzie również drugi spadkowicz z naszego regionu. Foto-Higiena Gać zajmuje dziś 16. miejsce w tabeli, czyli ostatnie spadkowe. 2 punkty więcej ma zajmujący 15 miejsce (pierwsze bezpieczne) Piast Żmigród. Podopieczni Marcina Foltyna w sobotę jednak pauzowali, a drużyna z Gaci ma do rozegrania jeden mecz więcej (w najbliższą środę zagra w Zielonej Górze przełozony mecz z Lechią).

 

Wiele wskazuje na to, że jedna z naszych drużyn pożegna się z III ligą. Jest co prawda szansa, że obie się utrzymają. Ale potrzebne są dwa warunki. Foto-Higiena i Piast musiałby dobrze punktować (wygrywać) i liczyć, że swoje mecze przegra Warta Gorzów Wielkopolski.

 

W sobotę gacianie przedłużyli swoje szanse na utrzymanie się pewnie pokonując rezerwy Górnika Zabrze 3:0. Gole strzelali Marcin Przybylski, Marcin Wdowiak oraz Łukasz Orzechowski.

 

W Legnicy szybko zapomnieli o środowej porażce w Chorzowie i Miedź II wygrała ze wspomnianą Wartą 2:0. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Werick Caetano.

 

Pewnie wygrały również rezerwy Zagłębia, które pokonały na wyjeździe ROW 1964 Rybnik 4:0. Tym samym gospodarze zostali już praktycznie zdegradowani do IV ligi (teoretycznie mogą się jeszcze utrzymać, ale w praktyce nie jest to możliwe). Gole dla Miedziowych strzelili Jakub Rogalski, Tomasz Pieńko, Patryk Kusztal oraz Mateusz Kizyma.

 

Tymczasem Polonia-Stal Świdnica przegrała w Goczałkowicach Zdroju z LKS-em 0:1. Niestety, w meczu nie brakowało kontrowersji. Gospodarze wygrali po bardzo dyskusyjnym karnym. 

 

W niedzielę Ślęza Wrocław zremisowała w Brzegu ze Stalą 1:1. Gola dla żółto-czerwonych strzelił Javier Palacios.

 

36. kolejka III ligi

  • Foto-Higiena Gać – Górnik II Zabrze 3:0
  • LKS Goczałkowice Zdrój – Polonia-Stal Świdnica 1:0
  • Miedź II Legnica – Warta Gorzów Wielkopolski 2:0
  • ROW 1964 Rybnik – Zagłębie II Lubin 0:4
  • Stal Brzeg – Ślęza Wrocław 1:1
  • Pniówek Pawłowice – Ruch Chorzów 2:3
  • Polonia Nysa – Polonia Bytom 2:2
  • Gwarek Tarnowskie Góry – MKS Kluczbork 2:1
  • Rekord Bielsko-Biała – Lechia Zielona Góra 2:1
  • Pauza: Piast Żmigród.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *