Wołczek trenerem rezerw Śląska Wrocław. Pomogą mu Pawelec i Celeban

Krzysztof Wołczek został trenera Śląska II Wrocław, a w pracy szkoleniowej będzie mógł liczyć na wsparcie Mariusza Pawelca i Piotra Celebana.

 

EURO 2020 Polska – Hiszpania: gdzie oglądać?

W nowym sezonie II ligi Krzysztof Wołczek poprowadzi drugi zespół WKS-u, zastępując na ławce trenerskiej Piotra Jawnego oraz Marcina Dymkowskiego, którzy w tym tygodniu objęli pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała.

 

– Nasza koncepcja zakłada bliskie współdziałanie poszczególnych sztabów szkoleniowych, a zwłaszcza pierwszej i drugiej drużyny, które występują na szczeblu centralnym. Dzięki tej synergii udało nam się rozegrać bardzo udany sezon, rozwijając jednocześnie naszych zawodników. Trener Jacek Magiera zabierze na zgrupowanie w Chorwacji sporą grupę piłkarzy, którzy pokazali się z dobrej strony właśnie w meczach II ligi i dla których będzie to również forma weryfikacji. Bogatsi o doświadczenia z minionych rozgrywek chcemy wciąż udoskonalać model naszej pracy, aby proces wprowadzania młodych zawodników do piłki seniorskiej przebiegał jeszcze płynniej – wyjaśnia Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.

 

Wołczek – jako szkoleniowiec – pracuje w Śląsku Wrocław od 2017 roku. W marcu dołączył do sztabu trenera Jacka Magiera, pełniąc rolę asystenta. Wcześniej był trenerem młodzieżowych zespołów naszej akademii, przechodząc naturalnie aż do najstarszej drużyny, która zakończy obecne rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U18 na miejscu medalowym.

 

Pomagać mu będą Mariusz Pawelec i Piotr Celeban. Ten pierwszy posiada już licencję UEFA A, w nowym sezonie dołączy jako asystent do sztabu drugiej drużyny Śląska Wrocław, pełniąc rolę grającego trenera.

 

Podobnie jak w zeszłym sezonie, Piotr Celeban nadal będzie pomagał na boisku drugiej drużynie Śląska i wciąż pozostawał do dyspozycji sztabu trenerskiego ekstraklasowego zespołu WKS-u. Ponadto podejmie się dodatkowego zadania – wsparcia wychowanków pod kątem przygotowania motorycznego i siłowego.

 

źródło, fot. Śląsk Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *