4LigaWschód. Lechia w barażach, Mechanik bliski spadku. Orzeł i Piast wciąż walczą

34. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Lechia wygrywa wschodnią grupę IV ligi. Orzeł i Piast bliskie utrzymania, Mechanik na krawędzi. 

 

Okręgówka Wrocław. WKS wygrywa z Pogonią w meczu na szczycie

Lechia Dzierżoniów potrzebowała do wygrania grupy wschodniej 2 punktów w dwóch meczach. Plan został wykonany już w pierwszym meczu w Kłodzku, w którym dzierżoniowianie – po bramkach Mateusza Zatwarnickiego i Patryka Chrapka – wygrali 2:0. Tym samym Lechia zapewniła sobie udział w barażach o awans do III ligi, w których zmierz się z Karkonoszami Jelenia Góra.

 

Wciąż nie ma ostatecznych rozstrzygnięć w walce o utrzymanie się w lidze. Po remisie w Oławie z Moto-Jelczem spore szanse na utrzymanie ma Orzeł Ząbkowice Śląskie. W ostatniej kolejce potrzebuje 1 punktu w meczu z Orłem Lubawka.

 

Nad przepaścią znalazł się natomiast Mechanik Brzezina, który przegrał u siebie z Piastem Nowa Ruda 1:4. Mechanik na początku wiosny prezentował się tak dobrze, że wydawało się, że nie będzie miał problemów z utrzymaniem się. Niestety, od połowy maja drużyna nie wygrała, remisując zaledwie 1 mecz w 8 spotkaniach.

 

Teraz brzezinianie tracą 3 punkty do Piasta Żerniki, który wygrał z Orłem Prusice 3:0. W ostatniej kolejce wrocławianie zagrają z ostatnią w tabeli Pogonią Pieszyce. Mechanik w tym czasie zmierzy się w Dzierżoniowie z Lechią, więc faworytem z pewnością nie będzie.

 

Co ciekawe Piast nie może pozwolić sobie na stratę punktów nie tylko z powodu tego, że ma gorszy bilans meczów bezpośrednich z Mechanikiem. Pamiętajmy, że z IV ligą pożegna się również drużyna, które zajmie 12. miejsce w którejś z grup. Na dziś jest to Odra Ścinawa na zachodzie.

 

Jeśli jednak Piast nie wygra meczu w Pieszycach, to może zostać wyprzedzony przez 12. drużynę z grupy zachodniej. Wtedy z grupy wschodniej spadałoby 8 drużyn.

 

Może zdarzyć się również tak, że jeśli Orzeł Ząbkowice Śl. przegra w ostatnim meczu i zajmie 12. miejsce w tabeli, to będzie miał tyle samo punktów co 12. zespół z zachodu. Wtedy o tym, kto utrzyma się w IV lidze zdecyduje mecz barażowy.

 

fot. Lechia Dzierżoniów facebook

 

34. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód

 • Polonia Trzebnica – Bielawianka Bielawa 2:1
 • MKP Wołów – Sokół Marcinkowice 2:0
 • Mechanik Brzezina – Piast Nowa Ruda 1:4
 • Nysa Kłodzko – Lechia Dzierżoniów 0:2
 • Orzeł Lubawka – GKS Mirków 2:2
 • Moto Jelcz Oława – Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:1
 • Unia Bardo – LKS Bystrzyca Górna 2:3
 • Piast Żerniki – Orzeł Prusice 3:0
 • AKS Strzegom – Pogoń Pieszyce 4:1
 • Pauza: Sokół Wielka Lipa.

2 thoughts on “4LigaWschód. Lechia w barażach, Mechanik bliski spadku. Orzeł i Piast wciąż walczą

 1. Należało by dodać że nie wszystkie drużyny poprzez decyzję idiotów z DZPN miały równe szanse zarówno walce o awans jak i utrzymanie się w lidze Na dodatek na Zjazd DZPN przyjechało wiele tzw Słupów z czego prezes był pewnie zadowolony bo zapewne głosowali na niego a mających mało wspólnego z drużynami które reprezentowali i co dziwne nawet oni zagłosowali że rozgrywki powinny być doprowadzone do końca Czyli zarząd był zobowiązany aby przeprowadzić rozgrywek do końca i tego nie uczynił a to jest Skandal W sporcie w zawodach sportowych wszyscy powinni mieć równe szanse ale przez decyzję idiotów niestety tak nie jest do tego jeszcze degradacja drużyny z okręgówki o dwie klasy Niżej dlatego że nie ma drużyny juniorów Z miejscowości która ma Chyba mniej niż 500 mieszkańców Niewypełnienie uchwały zjazdu DZPN degradacja Drużny o dwie klasy niżej Przyjazd na Zjazd tak zwanych Słupów tak to Dolnośląski Zarząd Piłki Nożnej

  1. Kibic mała korekta do mojego wpisu U góry bo wpisuje się głosowo nie miało być równe szanse tylko że drużyny nie miały Równych szans

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *