Kaczawa i Granit awansowali do IV ligi. Znamy już sześciu beniaminków

Powiększa się grono drużyn, który wywalczyły awans do IV ligi. W sobotę dołączyły do niego Kaczawa Bieniowice i Granit Roztoka.

 

Okręgówka Wrocław. WKS wygrywa z Pogonią w meczu na szczycie

Przed weekendową kolejką do IV ligi awans zapewniły sobie już Barycz Sułów, Pogoń Świerzawa, Iskra Księginice oraz Słowianin Wolibórz. W sobotę do tego grona dołączyły Kaczawa Bieniowice oraz Granit Roztoka.

 

W legnickiej okręgówce Kaczawa walczył o 2. miejsce premiowane awansem z Górnikiem Lubin. Zespół z Bieniowic zremisował u siebie z Sokołem Jerzmanowa 3:3. Gdyby lubinianie wygrali w Księginicach, o awansie decydowałaby ostatnia kolejka. Górnik jednak przegrał ze świeżo upieczonym beniaminkiem i stracił szanse na awans. Lubinianie co prawda tracą 3 punkty do Kaczawy, ale mają gorszy bilans meczów bezpośrednich i już rywala nie wyprzedzą.

 

W wałbrzyskiej okręgówce Granit miał na dwie kolejki przed końcem 4 punkty przewagi nad Zjednoczonym Żarów i do awansu potrzebował zwycięstwa. Tak się właśnie stało – zespół z Roztoki wygrał w Stroniu Śląskim 3:0 i zapewnił sobie promocję do IV ligi.

 

W okręgówce wrocławskiej o awans walczą jeszcze WKS Wierzbice i Pogoń Oleśnica, a w jeleniogórskiej Łużyce Lubań i BKS Bobrzanie Bolesławiec.

 

Fot. Kaczawa Bieniowice

 

 

3 thoughts on “Kaczawa i Granit awansowali do IV ligi. Znamy już sześciu beniaminków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *