Powrót do Legnicy. Trenerski transfer z Akademii Śląska do I-ligowej Miedzi

Radosław Bella w sztabie I-ligowej Miedzi Legnica, której pierwszym trenerem został niedawno Wojecich Łobodziński. Niespełna 34-letni szkoleniowiec, posiadający licencję UEFA A, do Miedzi przechodzi, a właściwie wraca, ze Śląska Wrocław.

 

Spadkowicz z IV ligi rozstaje się z trenerem

Radosław Bella w przeszłości był już związany z Miedzią – jako koordynator szkolenia w Akademii Miedzi oraz trener drugiego zespołu. Był współautorem programu szkolenia Akademii Piłkarskiej Miedzi. III-ligowe rezerwy legniczan prowadził w latach 2017 – 2019.

 

Dwa ostatnie sezony związany był z Akademią Piłkarską Śląska Wrocław, w minionych rozgrywkach prowadząc WKS w Centralnej Lidze Juniorów U17. Poza pracą w Miedzi i Śląsku związany był z SMS Junior Wrocław oraz kobiecym zespołem AZS Wrocław.

 

– Niezmiernie się cieszę, że mogę wrócić do Miedzi, w doskonale znane mi miejsce. Tym razem czeka mnie jednak o wiele większe wyzwanie. To tylko napędza mnie i motywuje do tego, żeby od początku swojej pracy dać z siebie wszystko i pokazać, że jestem lepszym trenerem niż byłem dwa lata temu. Jestem już po długiej rozmowie z trenerem Łobodzińskim. Sztab się jeszcze kształtuje, więc szczegółowe zadania będą dopiero rozdzielane. Natomiast główne kwestie, które będą leżały po mojej stronie, to – poza współpracą w prowadzeniu treningów – analiza naszego zespołu oraz drużyn rywali. Wszystko to, co powinien robić dobry asystent – powiedział Radosław Bella po podpisaniu umowy z Miedzią.

 

Fot., źródło: Miedź Legnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *