WKS Wierzbice i Łużyce Lubań ostatnimi beniaminkami IV ligi

W sobotę poznaliśmy dwóch ostatnich beniaminków IV ligi. Z wrocławskiej okręgówki awans wywalczył WKS Wierzbice, z jeleniogórskiej – Łużyce Lubań.

 

4LigaWschód. Niewiarygodny finisz i utrzymanie Piasta. Mechanik spada z IV ligi

Przed ostatnią kolejką do IV ligi awans zapewniły sobie już Barycz Sułów, Pogoń Świerzawa, Iskra Księginice, Słowianin Wolibórz, Kaczawa Bieniowice oraz Granit Roztoka. Ostatnie rozstrzygnięcia zapadły w sobotę.

 

We wrocławskiej okręgówce o awans walczyły WKS Wierzbice i Pogoń Oleśnica. Obie drużyny grały ze spadkowiczami z gminy Siechnice – miejscowym Energetykiem oraz Kolektywem Radwanice. Obie zgodnie rozgromiły swoich rywali – WKS wygrał w Siechnicach 13:0, a Pogoń u siebie zwyciężyła 9:0.

 

Takie wyniki spowodowały, że z awansu może cieszyć się WKS, który wyprzedził oleśniczan o 2 punkty. Warto dodać, że wierzbiczanie rozegrali o jeden mecz więcej, bowiem kolejka, w której mieli pauzować, została odwołana (w związku z niemożnością rozegrania wszystkich spotkań do końca czerwca, odwołano 3 kolejki).

 

Tymczasem w jeleniogórskiej okręgówce o awans walczyły Łużyce Lubań i BKS Bolesławiec. Przed ostatnią kolejką obie drużyny miały tyle samo punktów. Łużyce grał w Świerzawie z Pogonią, która jako pierwsza wywalczyła awans. Goście wygrali 2:1 i zapewnili sobie awans.

 

BKS co prawda wygrał w Zgorzelcu z Nysą 4:2, ale na niewiele się to zdało. Zespół z Bolesławca miał bowiem gorszy bilans meczów bezpośrednich z Łużycami (2:0 u siebie wygrały Łużyce, a BKS u siebie wygrał 3:1 – zdecydowała więc bramka strzelona na wyjeździe przez lubanian.

 

 

4 thoughts on “WKS Wierzbice i Łużyce Lubań ostatnimi beniaminkami IV ligi

  1. Jak zwykle piłkarski poker w DZPN- odwołali trzy kolejki, nie wiadomo po co i dlaczego, WKS Wierzbice ma jeden mecz więcej rozegrany i awansuje. W nastaęptniej kolejce mieli pauzować, a ta zostaje odwołana. Może mi ktoś logicznie wytłumaczyć o co tu chodzi?

    1. …pytanie należałoby skierować do pewnego pana z Dolzpn. Na najważniejszy mecz zostają wysłani sędziowie z tego samego okręgu co dwie walczące o awans drużyny.W dodatku sędzia sędziuje tak aby gospodarze wygrali i aby nie stała się im krzywda.

  2. Mowa o tym była przed przełożonym startem rundy wiosennej.Taką sytuację zafundowały sobie kluby same,nie zgadzając się na rozgrywanie meczów w niektóre środy.W innych wojewódzkich ZPN grano w środy i sezon zakończono bez „obcinania” kolejek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *