Łotysz, Słoweniec i grupa Polaków. Beniaminek III ligi testuje

Karkonosze Jelenia Góra przygotowują się do sezonu w III lidze. Trener Ołeksandr Szeweluchin testuje nowych zawodników.

 

Wycofanie Piasta i przejęcie Darboru przez Karolinę. Kto za nich zagra?

Karkonosze to beniaminek III ligi. Jeleniogórzanie muszą wzmocnić skład przed startem rozgrywek, by liczyć się w stawce. Z pewnością dużym wzmocnieniem będzie pozyskanie Mateusza Baszaka, który ostatnie dwa lata spędził w Górniku Polkowice. Na tym jednak nie koniec. Trener Ołeksandr Szeweluchin przygląda się kolejnym zawodnikom.

 

Wśród nich jest dwóch graczy zagranicznych: 23-letni Łotysz Aleksejs Grjaznovs oraz 22-letni Słoweniec Luka Redek. Pierwszy jest zawodnikiem na pozycję 6 lub 8. Zadebiutował nawet w reprezentacji Łotwy. Na wiosnę grał w łotewskiej ekstraklasie w drużynie FC Noah Jurmala.

 

Redek jest środkowym lub lewym obrońcą. Grał już w Polsce, najpierw w III-ligowym LZS-ie Starowice, a ostatnio w Polonii Nysa, również w III lidze. W swoim kraju grał w II lidze w NK Krsko oraz NK Krka.

 

Do Karkonoszy przymierzany jest również Sebastian Surmaj, wychowanek Górnika Wałbrzych, który ostatnio grał w Stilonie Gorzów Wielkopolski.

 

Ponadto, jak informuje portal jg24.pl, Ołeksandr Szeweluchin testuje grupę młodych zawodników, wśród których są Mikołaj Laskowski, Dawid Rogoziński, Nikodem Kilian, Krystian Andrzejewski, Denis Wodziński oraz Tomisław Żmuda.

 

źródło: własne, jg24.pl

 

4 thoughts on “Łotysz, Słoweniec i grupa Polaków. Beniaminek III ligi testuje

    1. Piast Nowa Ruda pozyskał bramkarza Bartłomieja Gawdonowicza (Nysa Kłodzko), pomocnika Cristiano Tavaresa (Portugalczyk, ostatnio Juventude Castanheira – III liga Portugalii), pomocnika Jakuba Jaworskiego (UKS SMS Łódź). Odchodzą Szymon Stec (Górnik Wałbrzych) Łukasz Kalka (Górnik Wałbrzych ?)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *