Trzech młodych zawodników w kadrze Ślęzy Wrocław

Trzech młodych zawodników – Paweł Fediuk, Oskar Hampel, Michał Hawryło – dołączyło do III-ligowej Ślęzy Wrocław.

 

Z III ligi do Śląska II Wrocław. A mógł grać z Łukaszem Piszczkiem

W sobotę rozpoczyna się nowy sezon w III lidze, a Ślęza Wrocław zaprezentowała trzech nowych, młodych zawodników, którzy dołączyli do żółto-czerwonej kadry. Paweł Fediuk urodził się w Madrycie, a swoją piłkarska przygodę rozpoczął w Getafe CF. Pierwszym jego klubem w Polsce były jeleniogórskie Karkonosze, w których przez rok występował w drużynie juniorów. W roku 2018 został piłkarzem Śląska Wrocław. Początkowo grał w drużynie juniorów, a następnie trafił do zespołu rezerw. W nim w poprzednim sezonie rozegrał 19. spotkań w II lidze.

 

Niespełna 18-letni Oskar Hampel zaczynał w Top Talent Wrocław, w którym przebywał bardzo krótko, bo zaledwie pół roku. Później związał się ze Śląskiem Wrocław, w którym występował w zespołach młodzieżowych. W kwietniu 2021 roku został zgłoszony do kadry zespołu rezerw Śląska i w meczu ostatniej kolejki minionego sezonu zadebiutował w II lidze.

 

20-letni Michał Hawryło swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Moto-Jelcza Oława. W sezonie 2017/18 występował w drużynie juniorów U17 Śląska Wrocław, z którą doszedł do półfinałów Mistrzostw Polski. We wrześniu 2018 roku zadebiutował w rozgrywkach III ligi reprezentując barwy Foto-Higieny Gać. W klubie tym rozegrał w sumie 67. ligowych spotkań, w tym 35. w poprzednim sezonie.

 

źródło, fot. Ślęza Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *