A jednak! Pogoń Oleśnica w IV lidze, Odra Lubiąż w okręgówce

A jednak. Sokół Wielka Lipa wycofał się z IV ligi, a to oznacza, że jego miejsce „za 5 dwunasta” zajęła Pogoń Oleśnica. We wrocławskiej okręgówce zagra natomiast Odra Lubiąż.

 

Unia – jak Orzeł – również wycofała się z okręgówki. MKS i ATS z “awansami”

W czwartek, 12 sierpnia, miała się rozstrzygnąć sprawa Sokoła Wielka Lipa i rozstrzygnęła, choć wydawało się, że sprawy potoczą się w zupełnie innym kierunku. Jeszcze w czwartek rano Andrzej Padewski, prezes DolZPN, na facebooku pisał w sprawie Sokoła:

Na obecną chwilę klub nie zgłosił zawodników do IV ligi oraz nie wycofał się z rozgrywek. Po analizie regulaminów i przepisów Dolnośląski Związek Piłki Nożnej nie będzie wszczynał postępowania w tej sprawie.

W przypadku wycofania klubu po rozegraniu trzech kolejek IV liga będzie rozgrywała swoje mecze w okrojonym składzie.

 

Wieczorem jednak okazało się, że jednak klub z Wielkiej Lipy wycofał się z rozgrywek. Mimo że sezon startuje już za dwa dni, udało się uzupełnić skład wschodniej grupy IV ligi. Zamiast Sokoła zagra w niej Pogoń Oleśnica, czyli 3. drużyna poprzedniego sezonu (miała lepszy współczynnik od 3. drużyny we wałbrzyskiej okręgówce).

 

Miejsce, które zwolnili oleśniczanie we wrocławskiej okręgówce, zajmie Odra Lubiąż (najlepsza drużyna z drugich miejsc w A klasie).

 

 

4 thoughts on “A jednak! Pogoń Oleśnica w IV lidze, Odra Lubiąż w okręgówce

  1. Ale przetasowania! Pogoń w IV lidze? Odra w okręgówce? Hitchcock sam był by zaskoczony. Teraz pytanie dlaczego awansowała najlepsza drużyna z A klasy a nie została w lidze drużyna,która była najwyżej notowana ze spadkowych miejsc w poprzednim sezonie,czyli Zachód Sobótka? Czy nie powinno na logikę,być to tak interpretowane?

    1. A może zamiast Oleśnicy powinna zostać w IV lidze drużyna- spadkowicz z sezonu 20/21?
      Czy to nie jest tak na logikę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *