III liga. Ślęza wiceliderem, pierwsza wygrana Karkonoszy. Co zrobił Piast?

5. kolejka III ligi. Sporo działo się w sobotnich meczach III ligi. Trzy z dolnośląskich drużyn wygrały swoje mecze, Karkonosze po raz pierwszy. Piast stracił zwycięstwo w samej końcówce.

„Nie będziemy narażać zdrowia zawodników”. Bór wycofał się z A klasy

Tym razem doszło do dwóch meczów na szczycie ligowej tabeli z udziałem naszych drużyn. Lider z Goczałkowic Zdroju podejmował również niepokonane rezerwy Miedzi Legnica. LKS wygrał 1:0 i utrzymał fotel lidera, a legniczanie spadli poza podium. Wiceliderem została Ślęza Wrocław, która gościła w Brzegu. Żółto-czerwoni wyszli na prowadzenie po golu Viníciusa w 31 min. spotkania, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Marcin Niemczyk. Wrocławianie grali do końca i się opłaciło. W 86 min. gola na wagę kompletu punktów zdobył Piotr Stępień.

Skok w ligowej tabeli zanotowały rezerwy Zagłębia, które nadspodziewanie łatwo uporały się z MKS-em Kluczbork 4:1. Dwa gole strzelił Patryk Kunsztal, a po jednym dołożyli Daniel Dudziński oraz Dawid Hanc.

Tymczasem w Jeleniej Górze Karkonosze podejmowały Foto-Higienę Gać. Beniaminek zdobył pierwsze punkty i od razy trzy. Gola na wagę zwycięstwa gospodarzy strzelił Nikodem Siudak.

Bardzo blisko zwycięstwa był również Piast Żmigród. Podopieczni Marcina Foltyna po dwóch golach Kacpra Głowieńkowskiego pod koniec I połowy prowadzili 2:0. Taki wynik utrzymał się do niemal samego końca spotkania. Niestety, Paweł Posmyk najpierw strzelił gola kontaktowego, a w doliczonym czasie gry wyrównał.