„Nie będziemy narażać zdrowia zawodników”. Bór wycofał się z A klasy

Bór Oborniki Śląskie wycofał się z rozgrywek A klasy. Powód? Tradycyjny w ostatnich latach – problemy kadrowe.

 

Obrońca wybronił dwa karne i dał awans swojej drużynie w Pucharze Polski

Bór Oborniki Śląskie w ostatnich latach był czołową drużyną A klasy. Przez trzy lata walczył awans do klasy okręgowej. Niestety, przed bieżącym sezonem zespół dopadły ogromne problemy kadrowe, których ostatecznie nie udało się pokonać. Poniżej oświadczenie zarządu Boru, które opublikowane został w sobotnie południe.

 

Szanowni Państwo,
ostatnie dwa miesiące były intensywne w staraniach o zbudowanie nowej drużyny Seniorów KP Bór Oborniki Śląskie. Prowadzono długie rozmowy i negocjacje z wieloma trenerami, testowano zawodników podczas sparingów i na treningach, nawet udało się pozyskać ostatecznie kilku nowych. Niestety nie pomogło to, żeby trzon drużyny seniorów stanowili zawodnicy w wieku 18 – 35 lat. Jest to dla nas bolesne, ale obserwując rynek wiele klubów w obecnym czasie boryka się z tym samym problemem kadrowym.
 
Z tego powodu Zarząd KP Bór Oborniki Śląskie postanowił nie narażać zdrowia i obciążenia graniem bez zmienników pozostających do końca w Naszym Klubie o długiej tradycji zawodników i z wielkim żalem podjęliśmy decyzję o wycofaniu z rozgrywek drużyny piłkarskiej Seniorów KP Bór Oborniki Śląskie, występującej dotychczas w 2 Grupie Wrocławskiej A Klasy.
 
Jest nam niezmiernie przykro, że pomimo wielu możliwość jakie były zaoferowane, nie przełożyło się to na utworzenie drużyny, z której kibice mieliby zadowolenie.
 
W najbliższych dniach zostanie opracowany raport ze wszystkich działań personalnych i finansowych związanych z budowaniem drużyny Seniorów KP Bór Oborniki Śląskie w ostatnim czasie i zostanie on opublikowany do Państwa wiadomości.
 
Nie chcemy kończyć takim przykrym akcentem i pragniemy poinformować, że liczne grupy dziecięce i młodzieżowe, a zwłaszcza te drugie, dają dużą nadzieję na powrót KP Bór Oborniki Śląskie do rywalizacji na poziomie seniorskim, lecz tym razem w innej nowej odsłonie.
 
Pozdrawiamy
Zarząd KP Bór

One thought on “„Nie będziemy narażać zdrowia zawodników”. Bór wycofał się z A klasy

  1. Wiadomo, że chodzi o kasę. Teraz byle kopacz żąda dużej kasy. Niestety wynika to z polityki niektórych klubów , głównie wiejskich z bogatym sponsorem. To oni napędzają kasową spiralę. Są kluby w 4 lidze gdzie zawodnicy zarabiają nawet 6-7 tys. miesięcznie. Co ciekawe te kluby są dopuszczane do rozgrywek ,mimo że szkolenia dzieci i młodzieży u nich praktycznie nie ma. Po szkolić jak można kupić. Panie redaktorze to jest temat na poważny artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *