4LigaZachód. Hat-trick nie pomógł Prochowiczance, Leśnik został w lesie

3. kolejka IV liga zachód. Dwóch beniaminków na czele, wysokie zwycięstwa Apisu i Jaworzanki. Wielkie emcocje w Grębocicach. 

 

4LigaWschód. Falstart Moto-Jelcza, AKS-u i Bielawianki, hat-trick Bielika

Już tylko trzy drużyny nie mają na koncie porażki, z czego dwie to beniaminkowie w czubie tabeli. Granit Roztoka utrzymał fotel lidera mimo bezbramkowego remisu w Złotoryi z Górnikiem (to trzeci zespół bez porażki, ale z dwoma remisami na koncie). Na drugie miejsce wskoczyły Łużyce Lubań, które wygrały w Bieniowicach z Kaczawą 2:1. Dla gości strzelali Paweł Urbaniak i Damian Bojdziński, honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Szymon Janeczko.

 

Po dwóch wygranych sromotnej porażki doznał Leśnik Osiecznica, który uległ Apisowi Jędrzychowice 1:7. Dzięki wygranej goście wskoczyli na podium w ligowej tabeli. Hat-tricka dla przyjezdnych ustrzelił Daniel Piechno. Po jednym golu dołożyli Erwin Bystryk, Michał Rachański, Maciej Machowski oraz Maciej Gargas. Dla gospodarzy trafił Mateusz Wrzesiński.

 

Ostre strzelanie urządzili sobie również gracze z Jawora, którzy gościli u siebie Spartę Rudna. Jaworzanka wygrała 6:1 po dwóch bramkach Seweryna Sucheckiego, a po razie do siatki trafiali Marcin Bagiński, Emilian Borek, Dariusz Czaja i Bartosz Karbowiak. Dla gości – którzy od 47 minuty grali w osłabieniu – bramkę zdobył Daniel Sygnatowicz.

 

W dziesiątkę mecz kończyli również gracze Mewy Kunice, którzy gościli w Głogowie. W 92 min. goście stracili zawodnika, a w 95 min. Rafał Szumański strzelił jedynego gola w meczu i punkty powędrowały do Kunic.

 

Grono zespołów z sześcioma punktami na koncie uzupełnia Odra Ścinawa, która w jedynym niedzielnym meczu wygrała z Pogonią Świerzawa 2:0.

 

Sporo się działo w Grębocicach, gdzie Sparta grała z Prochowiczanką. Pod 23 minutach gospodarze prowadzili 3:0 (strzelali Mateusz Dobrakowski, Adam Kubik, Kamil Łętkowski) i wydawało się, że jest po meczu. Gdy w 25 min. jeden z przyjezdnych otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, chyba nikt nie przewidywał, że w tym meczu będą jeszcze emocje. A jednak! Zaraz po przerwie Tomasz Wojciechowski zdobył dla gości dwie bramki. Co prawda w 59 min. Maciej Rybak trafił na 4:2, ale Prochowiczanka grała do końca. Znów trafił Wojciechowski, ale do wyrównania nie udało się doprowadzić.

 

Emocji nie brakowało również w Chocianowie, gdzie Stal grała z Iskrą Księginice. Tomisław Żmuda trafił dla gospodarzy w 3 oraz 93 minucie. Między tymi golami trafiali jednak goście, którzy wygrali 3:2, a na listę strzelców wpisali się Maciej Bar, Maciej Zasadni oraz Jakub Akacki.

 

3. kolejka

  • Odra Ścinawa – Pogoń Świerzawa 2:0
  • Stal Chocianów – Iskra Księginice 2:3
  • Kaczawa Bieniowice – Łużyce Lubań 1:2
  • Górnik Złotoryja – Granit Roztoka 0:0
  • Chrobry II Głogów – Mewa Kunice 0:1
  • Kuźnia Jawor – Sparta Rudna 6:1
  • Leśnik Osiecznica – Apis Jędrzychowice 1:7
  • Sparta Grębocice – Prochowiczanka Prochowice 4:3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *