Connect with us

Okręgówka

Okręgówka Wrocław. Orzeł upolował Galaktycznych, Błysk od 7:0 do 0:7

Published

on

Okręgówka Wrocław

4. kolejka wrocławskiej okręgówki. Polonia Bielany Wrocławskie liderem po sobotnich meczach. W niedzielę beniaminka zluzował Orzeł Pawłowice, który w meczu na szczycie wygrał z Galakticos Solna.

 

4LigaWschód. Przełamanie Piasta i Moto-Jelcza, lider za mocny dla MKP

Polonia Bielany Wrocławskie po sobotnich meczach została nowym liderem. Podopieczni Arkadiusza Obudzińskiego w pojedynku beniaminków pokonali Rapid Domaniów 4:0. Dwie bramki zdobył Rafał Miazgowski, a po jednej dołożyli Piotr Kowalczyk oraz Radosław Karasek.

 

Nowego lidera poznaliśmy natomiast w niedzielę wieczorem. We Wrocławiu, w hicie kolejki, zmierzyły się dwie drużyny z kompletem punktów ? Orzeł Pawłowice oraz Galakticos Solna. Gospodarze wygrali 3:0 i wskoczyli na 1. miejsce w tabeli. Losy spotkania rozstrzygnęły się w I połowie. Orzeł po 5 minutach prowadził 2:0, a wynik został ustalony w 40 min. Dwie z trzech bramek gospodarze strzelili z rzutów karnych. 

 

Sporo strzelania było w Żórawinie, gdzie KS grał z Czarnymi Jelczem-Laskowice. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Mateusz Drabicki, ale goście byli skuteczniejsi. Po dwa trafienia zanotowali również Radosław Florek i Patryk Szczebelski, a jedno Łukasz Grzelak i Czarni wygrali 5:2.

 

Aż dziewięć goli padło w Prusicach. Orzeł pokonał Mechanika Brzezina 6:3. Gole strzelali Mateusz Brzęczek ? 3, Daniel Katrycz, Paweł Gryz oraz Daniel Wójcik (samobójcza), a także Bartosz Malczewski ? 2 i Paweł Ujas.

 

Bramek nie brakowało również w Środzie Śląskiej, gdzie przełamała się Wiwa Goszcz. Goście wygrali po raz pierwszy w sezonie pokonując Polonię 4:2. Dla gospodarzy strzelali Kamil Liberek i Yevhenii Skorobahatko, dla przyjezdnych dwie bramki zdobył Michał Lotka, a po jednym Patryk Wojciechowski oraz Dawid Wołkowski.

 

Pierwsze punkty zapisał na swoim koncie także Zenit Międzybórz, który wygrał z Orłem Marszowice 3:0. Do siatki trafiali Szymon Rusiecki, Szymon Szewczyk oraz Jakub Wlazło. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

 

?Czerwono? było również w Lubiążu, gdzie Odra grała z GKS Kobierzyce. Gospodarze prowadzili po golu Łukasza Piskorskiego z rzutu karnego. W 70 min. wyrównał Piotr Kozłowski, a cztery minuty później goście wyszli na prowadzenie po golu z jedenastki w wykonaniu Adama Szarka. W ostatniej akcji meczu gospodarze domagali się karnego, ale sędzia pozostała niewzruszony. Doszło do nerwowych reakcji, które zakończyły się dwoma czerwonymi kartkami po zakończeniu meczu dla gospodarzy.

 

W niedzielę odbyło się również spotkanie Wratislavia – Błysk Kuźniczysko. Gospodarze wygrali 7:0. Bramki strzelało aż siedmiu graczy, a byli to Maciej Bogacki, Maciej Zapał, Damian Piszczałka, Hubert Grudziński, Szymon Noga, Robert Ziaja i Sławomir Domański. Dodajmy, że przed tygodniem to goście 7:0 pokonali Rapid Domaniów.    

 

4. kolejka

  • Polonia Środa Śląska – Wiwa Goszcz 2:4
  • Orzeł Prusice – Mechanik Brzezina 6:3
  • Zenit Międzybórz – Orzeł Marszowice 3:0
  • KS Żórawina – Czarni Jelcz-Laskowice 2:5
  • Odra Lubiąż – GKS Kobierzyce 1:2
  • Polonia Bielany Wrocławskie – Rapid Domaniów 4:0
  • Orzeł Pawłowice – Galakticos Solna 3:0
  • Wratislavia Wrocław – Błysk Kuźniczysko 7:0

Okręgówka

Bramkarz, obrońca i napastnik. WKS wzmacnia się przed rundą wiosenną

Published

on

WKS Wierzbice najpierw zmienił trenera, a teraz wzmacnia kadrę zespołu, który w rundzie wiosennej ma powalczyć o awans do IV ligi.

 

Bracia znów razem. Trener i najlepszy strzelec w historii

Od tygodnia trenerem WKS-u Wierzbice jest Jacek Fojna, który zmienił Grzegorza Podstawka, a teraz klub z wrocławskiej okręgówki poinformował o pierwszych wzmocnieniach. Potwierdziły się spekulacje, że wraz z trenerem z Nowej Rudy przeniosą się dwaj zawodnicy – Damian Jaroszewski i Patryk Chrapek.

Damian Jaroszewski to doświadczony, 41-letni bramkarz, który ma za sobą występy m.in. w Śląsku Wrocław, choć przez większość kariery związany był z Górnikiem Wałbrzych. W ostatnich latach, oprócz Piasta, reprezentował barwy Orła Lubawka, Błyskawicy Gać czy AKS-u Strzegom.

 

31-letni obrońca Patryk Chrapek ostatnie 1,5 sezonu, podobnie jak Jaroszewski, spędził w Nowej Rudzie. Wcześniej przez kilka sezonów był podporą Lechii Dzierżoniów, a w swoim CV ma również takie kluby jak AKS Strzegom, Zjednoczeni Żarów, Bielawianka Bielawa czy Polonia-Stal Świdnica.

 

Siłę ognia wierzbiczan wzmocnił natomiast Brazylijczyk Alefe Lima. 29-latek przez ostatnie lata związany był z III-ligową Ślęzą Wrocław, z której był wypożyczany był m.in. do Słowianina Wolibórz, Piasta Nowa Ruda, GKS-u Mirków, a wcześniej grał również w Polonii-Stali Świdnica.

 

Fot. WKS Wierzbice

 

Continue Reading

Okręgówka

Ofensywny zawodnik wraca do lidera IV ligi

Published

on

Szymon Tragarz wrócił do Słowianina Wolibórz z Piasta Nowa Ruda, do którego był wypożyczony w rundzie jesiennej.

 

Bez niespodzianki. Jacek Fojna trenerem WKS-u

Milo nam poinformować, że po półrocznym wypożyczeniu do KS Piast Nowa Ruda do zespołu wrócił Szymon Tragarz! Skrzydłowy jesienią zagrał w dwunastu spotkaniach, w których zdobył dwa gole i zaliczył siedem asyst. Teraz wraca, aby załatwić sprawy, które pokrzyżowała fatalna kontuzja – poinformował Słowianin na swoim profilu na Facebooku.

 

25-letni zawodnik, który może grać zarówno w ataku, jak i na skrzydle, pierwsze kroki stawiał w Gryfie Świdnica, po którym kilka lat spędził w młodzieżowych drużynach Zagłębia Lubin oraz w rezerwach Miedziowych. W kolejnych sezonach występował na boiskach takich klubów jak Polonia-Stal Świdnica, Górnik Wałbrzych czy Ślęza Wrocław.

 

Przed poprzednim sezonem Szymon Tragarz trafił do Słowianina Wolibórz, jednak podczas turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Region’s Cup w Rydze doznał poważnej kontuzji. Po dojściu do zdrowia został wypożyczony do Piasta Nowa Ruda, by wrócić do optymalnej formy.

 

 

Continue Reading

Okręgówka

Bez niespodzianki. Jacek Fojna trenerem WKS-u

Published

on

Niespodzianki nie było. Jacek Fojna został nowym trenerem WKS-u Wierzbice, zespołu z wrocławskiej okręgówki.

Czołowa drużyna okręgówki bez trenera. Kto następcą?

Na początku tygodniu z funkcją trenera WKS-u Wierzbice, trzeciej drużyny po rundzie jesiennej wrocławskiej okręgówki, pożegnał się Grzegorz Podstawek. – Wspólnie z prezesem zdecydowaliśmy o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron. Dziękuję za te ostatnie półtora roku spędzone w klubie – powiedział Grzegorz Podstawek.

 

Klub z Wierzbic długo nie informował o jego następcy, choć było wiadomo, że drużynę przejął Jacek Fojna. Oficjalnie zostało to potwierdzone w sobotni (17 lutego) wieczór. – Mamy zaszczyt ogłosić, że naszym nowym trenerem został Jacek Fojna. Trener z ogromnym doświadczeniem i pasją do piłki nożnej. Jesteśmy pewni, że poprowadzi naszych zawodników do wielu sukcesów. Witaj w naszej drużynie, trenerze – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

 

Jacek Fojna ostatnie półtora sezonu spędził w Piaście Nowa Ruda, który najpierw utrzymał w IV lidze, a w rundzie jesiennej  poprowadził swoich podopiecznych do wysokiej, szóstej pozycji. Wcześniej prowadził takie zespoły jak Grom Witków, Górnik Wałbrzych, Foto-Higienę Gać czy Orzeł Lubawka.

 

Fot. WKS Wierzbice 

 

Continue Reading

Okręgówka

Czołowa drużyna okręgówki bez trenera. Kto następcą?

Published

on

Grzegorz Podstawek WKS Wierzbice

Grzegorz Podstawek nie jest już trenerem WKS-u Wierzbice, czołowej drużyny z wrocławskiej okręgówki. Kto zostanie jego następcą?

 

IV-ligowy Piast znów zmienił trenera. To już trzeci szkoleniowiec w sezonie

Niespodziewana zmiana trenera WKS-u Wierzbice. – Z dniem dzisiejszym trener Grzegorz Podstawek przestał pełnić funkcję trenera zespołu WKS Wierzbice. Dziękujemy za cały ten czas poświęcony naszemu klubowi i życzymy powodzenia w dalszej pracy trenerskiej – poinformował klub na swoim profilu na Facebooku we wtorek (13 lutego).

Na razie nie wiadomo, kto zostanie jego następcą. – Nazwisko nowego trenera podamy w najbliższym czasie – dodał klub. Nieoficjalnie mówi się, że wysoko na liście kandydatów jest Jacek Fojna, który niedawno rozstał się z IV-ligowym Piastem Nowa Ruda.

 

Przypomnijmy, że Grzegorz Podstawek został trenerem WKS-u na początku września 2022 roku. Był to wtedy dla niego powrót do Wierzbic, bowiem niespełna 45-letni szkoleniowiec prowadził zespół z gminy Kobierzyce już wcześniej – od stycznia 2019 do stycznia 2021 roku.

W zeszłym sezonie WKS zajął 2. miejsce w tabeli okręgówki ustępując tylko Zenitowi Międzybórz, który przebojem awansował do IV ligi. Po rundzie jesiennej bieżącego sezonu wierzbiczanie zajmują 3. miejsc, ze stratą 5 punktów do liderującej Błyskawicy Gać.

 

Fot. NI-FO Marcin Folmer

 

Continue Reading

Okręgówka

Dramat wicelidera okręgówki. Pożar obiektów Chojnowianki

Published

on

Chojnowianka Chojnów

Dramat w Chojnowie. W piątek, 9 lutego, przed południem doszło do pożar obiektów klubowych Chojnowianki Chojnów, wicelidera legnickiej okręgówki.

 

Zrzutka na rzecz Chojnowianki

Niestety, skutki pożaru okazały się opłakane. – Oprócz obiektu, spaleniu i zniszczeniu uległ sprzęt sportowy i treningowy naszego klubu. Wyposażenie, z którego korzystali zawodnicy Akademii oraz drużyny seniorów, w większości nie nadaje się do użytku – informuje klub z Chojnowa, dodając, że „tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej stanowi to poważny problem dla funkcjonowania”.

 

Obecnie budynek jest wyłączony z użytkowania – po przeprowadzeniu ekspertyz służb – przystąpimy do szacowania szkód sprzętowych i ratowania tego, co jeszcze będzie można wykorzystać… – dodają chojnowianie.

Można wspomóc Chojnowiankę przetrwać jej ten ciężki czas wpłacając datek w zbiórce na stronie zrzutka.pl

Continue Reading

Okręgówka

„Holenderskie” wzmocnienie ofensywy wicelidera okręgówki

Published

on

Konrad Cichoń ponownie został zawodnikiem Chojnowianki Chojnów. Ostatnio występował w holenderskim klubie Rood Wit 62.

 

Doświadczony napastnik w Sułowie. “Najbardziej utytułowany zawodnik w historii”

– Konrada nie trzeba przedstawiać. Wszyscy kibice doskonale go znają, ponieważ jest wychowankiem klubu, w przeszłości występował w drużynie naszych seniorów. Jest on na pewno solidnym wzmocnieniem formacji ofensywnych – poinformowała Chojnowianka na swojej stronie internetowej.

 

23-letni zawodnik ostatni rok spędził w Holandii w zespole Rood Wit 62. Wcześniej Cichoń, oprócz Chojnowianki, reprezentował barwy takich klubów jak Czarni Rokitki czy Konfeks Legnica. Szczególnie udany w jego wykonaniu był sezon 2020/21, kiedy strzelił 40 goli w 27 meczach dla Czarnych.

Teraz ma wzmocnić siłę ofensywną wicelidera okręgówki, który na wiosnę powalczy o awans do IV ligi.

 

fot. Chojnowianka Chojnów

 

Continue Reading

To się czyta