Okręgówka Wrocław. Orzeł upolował Galaktycznych, Błysk od 7:0 do 0:7

4. kolejka wrocławskiej okręgówki. Polonia Bielany Wrocławskie liderem po sobotnich meczach. W niedzielę beniaminka zluzował Orzeł Pawłowice, który w meczu na szczycie wygrał z Galakticos Solna.

4LigaWschód. Przełamanie Piasta i Moto-Jelcza, lider za mocny dla MKP

Polonia Bielany Wrocławskie po sobotnich meczach została nowym liderem. Podopieczni Arkadiusza Obudzińskiego w pojedynku beniaminków pokonali Rapid Domaniów 4:0. Dwie bramki zdobył Rafał Miazgowski, a po jednej dołożyli Piotr Kowalczyk oraz Radosław Karasek.

Nowego lidera poznaliśmy natomiast w niedzielę wieczorem. We Wrocławiu, w hicie kolejki, zmierzyły się dwie drużyny z kompletem punktów – Orzeł Pawłowice oraz Galakticos Solna. Gospodarze wygrali 3:0 i wskoczyli na 1. miejsce w tabeli. Losy spotkania rozstrzygnęły się w I połowie. Orzeł po 5 minutach prowadził 2:0, a wynik został ustalony w 40 min. Dwie z trzech bramek gospodarze strzelili z rzutów karnych.

Sporo strzelania było w Żórawinie, gdzie KS grał z Czarnymi Jelczem-Laskowice. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Mateusz Drabicki, ale goście byli skuteczniejsi. Po dwa trafienia zanotowali również Radosław Florek i Patryk Szczebelski, a jedno Łukasz Grzelak i Czarni wygrali 5:2.

Aż dziewięć goli padło w Prusicach. Orzeł pokonał Mechanika Brzezina 6:3. Gole strzelali Mateusz Brzęczek – 3, Daniel Katrycz, Paweł Gryz oraz Daniel Wójcik (samobójcza), a także Bartosz Malczewski – 2 i Paweł Ujas.

Bramek nie brakowało również w Środzie Śląskiej, gdzie przełamała się Wiwa Goszcz. Goście wygrali po raz pierwszy w sezonie pokonując Polonię 4:2. Dla gospodarzy strzelali Kamil Liberek i Yevhenii Skorobahatko, dla przyjezdnych dwie bramki zdobył Michał Lotka, a po jednym Patryk Wojciechowski oraz Dawid Wołkowski.

Pierwsze punkty zapisał na swoim koncie także Zenit Międzybórz, który wygrał z Orłem Marszowice 3:0. Do siatki trafiali Szymon Rusiecki, Szymon Szewczyk oraz Jakub Wlazło. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

„Czerwono” było również w Lubiążu, gdzie Odra grała z GKS Kobierzyce. Gospodarze prowadzili po golu Łukasza Piskorskiego z rzutu karnego. W 70 min. wyrównał Piotr Kozłowski, a cztery minuty później goście wyszli na prowadzenie po golu z jedenastki w wykonaniu Adama Szarka. W ostatniej akcji meczu gospodarze domagali się karnego, ale sędzia pozostała niewzruszony. Doszło do nerwowych reakcji, które zakończyły się dwoma czerwonymi kartkami po zakończeniu meczu dla gospodarzy.

W niedzielę odbyło się również spotkanie Wratislavia – Błysk Kuźniczysko. Gospodarze wygrali 7:0. Bramki strzelało aż siedmiu graczy, a byli to Maciej Bogacki, Maciej Zapał, Damian Piszczałka, Hubert Grudziński, Szymon Noga, Robert Ziaja i Sławomir Domański. Dodajmy, że przed tygodniem to goście 7:0 pokonali Rapid Domaniów.